Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Spojené štáty, Británia a Francúzsko, traja z piatich stálych členov Bezpečnostnej rady OSN, plánujú dnes na neverejnom zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN nastoliť otázku údajných iránskych transferov zbraní do Ruska, uviedli diplomati po vznesení obvinení zo strany Ukrajiny. Rusko porušuje rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN o embargu na dodávky zbraní z Iránu.

Informuje dnes, 19. októbra, agentúra „Reuters“.

Diplomati, ktorí hovorili s britskou tlačovou agentúrou, vyhlásili, že všetky tri západné jadrové mocnosti sa tiež domnievajú, že údajný ruský nákup iránskych bezpilotných lietadiel (UAV) je porušením rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Okrem toho Ukrajina pozvala expertov OSN na previerku bezpilotných lietadiel, o ktorých sa predpokladá, že sú iránskeho pôvodu, a ktoré Rusko „používa k útokom na ukrajinské ciele v rozpore s touto rezolúciou“, uvádza sa v liste, ktorý v utorok videla agentúra „Reuters“.

Rusko vypustilo desiatky kamikadze dronov po celej Ukrajine, čím zničilo jej energetickú infraštruktúru. Kyjev tvrdí, že Moskva používa úderné bezpilotné prostriedky „Shahed-136“ vyrobené v Iráne. Rusko takéto tvrdenia odmieta s poukazom na to, že ide o drony „Geraň-2“ vlastnej výroby.

Tak či onak, Kyjev sa rozhodol prerušiť diplomatické vzťahy s Teheránom kvôli vývozu zbraní do Ruska.

Samotný Irán však popiera, že by do Moskvy dodával drony.

Okrem toho sa v západných médiách objavili správy citujúce „vysokých iránskych predstaviteľov a diplomatov“, že Islamská republika „sľúbila poskytnúť Rusku okrem ďalších bezpilotných lietadiel aj rakety zem-zem“.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.