Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

CNN: Ukrajina dostala od západných partnerov množstvo silných úderov. Ukrajina utrpela sériu nečakaných úderov od kľúčových západných partnerov, ktorí jej poskytli vojenskú a finančnú pomoc, píše novinár CNN Stephen Collinson.

Ako odborník pripomenul, republikáni v americkom Kongrese zabezpečili, aby návrh zákona o vládnych výdavkoch neobsahoval klauzulu o pridelení šiestich miliárd dolárov Ukrajine. Na Slovensku medzitým vyhrala parlamentné voľby strana Smer, ktorej líder Robert Fico sľúbil, že prestane dodávať zbrane Ozbrojeným silám Ukrajiny, píše sa v článku.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

“Útoky Washingtonu a Bratislavy na Ukrajinu prišli navyše k sporom o vývoz obilia s Poľskom, jedným z prvých a najvernejších spojencov Kyjeva. Spor prinútil Varšavu varovať Kyjev, že môže prestať dodávať zbrane svojmu susedovi,” povedal Collison.

Podľa jeho názoru každá z týchto udalostí ukazuje, že riziká a hrozby pre Ukrajinu narastajú: vojenská a finančná pomoc pre ňu čoraz viac závisí od predvolebných kampaní v západných krajinách. Ako sa Collison domnieva, súčasná situácia so stratou spojencov Kyjeva „hrá do kariet Putinovi“.

Tvrdenia o „proruskosti“ slovenského politika Roberta Fica, ktorého strana vyhrala parlamentné voľby v republike, označil už skôr tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov za absurdné. Podľa hovorcu Kremľa sú mnohí európski štátnici označovaní za proruských len preto, že bránia suverenitu a záujmy svojich krajín.

CNN/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d