Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VRAJ DESAŤTISÍCE SLNIEČKAROV UTIEKLO DO PRAHY – VIDEL ICH NIEKTO UTEKAŤ, PROSÍM? Denník N, Sme a Aktuality už ani nepredstierajú, že sú nezávislé médiá – už to dávajú na tupú Korčokovu propagandu. Ale už sa ani nečudujem. Čo čakať od provinčných bratislavských plátkov, keď o Slovensku šíri bohapusté hoaxy aj slávny Guardian. Skonštatoval to podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha v reakcii na článok v Guardiane s titulkom „Odliv mozgov zo Slovenska naberá tempo pod vedením populistického lídra Roberta Fica“.

„Do Prahy odchádzajú desaťtisíce mladých Slovákov, ktorí v čoraz netolerantnejšej spoločnosti vidia malú budúcnosť,“ uviedla vo svojom článku pre Guardian česká novinárka Laďka Bauerová, ktorá v minulosti písala pre český Deník N.

Zaujímavé pritom je, že češka si k vytvoreniu článku privolala na pomoc zopár svojich kamarátov žijúcich v Česku a, div sa svete, dvorného diskutéra Denníka N Michala Vašečku. Ten pravidelne rozoberá situáciu na Slovensku v diskusiách Denníka N „Ako zachrániť demokraciu“ spolu s Monikou Tódovou, Martinom Šimečkom, otcom lídra PS, Mariánom Leškom a šéfredaktorom Matúšom Kostolným.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Žeby podoba iba náhodná s nedávnym článkom ďalšej českej novinárky a bývalej hovorkyne počas českého predsedníctva EÚ na Ministerstve vnútra Českej republiky v Prahe Ketrin Jochecovej pre bruselské Politico, ktorá si tiež za zdroj informácií o Slovensku, okrem ďalších progresívcov, vybrala taktiež Vašečku?

„Krajina s 5,5 miliónmi obyvateľov už desaťročia stráca mladé elity; podľa Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj odchádza študovať do zahraničia 20 % vysokoškolských študentov v porovnaní s priemerom EÚ, ktorý je len 4 %. Od Ficovho comebacku však čísla ešte stúpli,“ povedal pre Bauerovú Michal Vašečka.

„Mladá generácia už Slovensku neverí,“ uviedol Vašečka. „Keď odídu, už sa nemajú kam vrátiť. Považujú krajinu za zapadákov.“ Hlavným príjemcom tohto exodu je Česká republika, ktorá dostáva „creme de la creme slovenskej spoločnosti“, skonštatoval Vašečka.

Blaha reaguje

„Pred pár dňami v Guardiane uverejnili článok, v ktorom sa tvrdí, že od nástupu vlády Roberta Fica odišlo do Prahy desaťtisíce Slovákov. No jasné, desaťtisíce, podľa mňa stotisíce. Milióny. Celé Slovensko sa presťahovalo do Prahy – a to všetko za pár mesiacov od volieb. Normálne, že neviete prejsť výpadovku v Lamači, lebo húfy slniečkarov utekajú zo Slovenska – takto to vidí Guardian,“ reaguje sarkasticky smerák.

Samozrejme, je to podľa neho čistý hoax. Žiadne dáta nepreukázali, že by sa do Prahy od nástupu novej vlády odsťahovali desaťtisíce slniečkarov – a tak veľmi sľubovali. A furt nič.

„Tento hoax napísala do Guardianu česká neoliberálka Bauerová, ktorá v minulosti robila fact-checking pre FascistBook a písala pre české N-ko. Hlúposť o desaťtisícoch Slovákoch „podložila“ rozhovormi s až štyrmi svojimi kamarátmi, ktorým sa vraj nepáči, že by na Slovensku nemohli vychovávať homosexuálne deti, ak by sa im také narodili. Džízs… Autorka ustarostene dodáva, že zlý podpredseda Smeru Ľuboš Blaha hovorí o „dúhovom fašizme“. Takže za tie fiktívne desaťtisíce v Prahe nakoniec môžem ja!“ – rozčertil sa politik a nádejný europoslanec.

Upozorňuje, že Guardian chrlí ďalšie nevyvrátiteľné dôkazy – vraj sa do Prahy odsťahoval aj Globsec a ESET. „No chápete – Armageddon! Nič v zlom, ale Globsec nemá desaťtisíce zamestnancov, to si Guardian pletie s tým, že zamestnanci Globsecu dostávajú desaťtisíce dolárov od amerických zbrojoviek. A nesedí ani to, že by sa ESET presťahoval. Stále tu smradia a nedávno dokonca prehrali súd – s tým zlým Blahom.“

Hoax o Esete si už v Guardiane všimli a v článku to opravili. Ostatné hoaxy nechali tak.

Guardian bol podľa Blahu kedysi seriózny stredoľavý denník, dnes je to slniečkarsky neoliberálny odpad, do ktorého píšu rôzni pražskí tupci úplné nezmysly. „Kedysi Guardian obhajoval pracujúcich ľudí, dnes rieši len gejov a transky. So skutočnou ľavicou už nemajú nič spoločné. Ani so skutočnou žurnalistikou. Ich nezaujíma, čo pravica napáchala na Slovensku za tri roky na pracujúcich Slovákoch, oni riešia, že štyria Bauerovej kamoši odišli do Prahy, lebo je to tu málo dúhové. Bravó!“

Blaha varuje, že ak vyhrá Korčok, toto bude pokračovať. Špinenie na Slovensko v zahraničí, šírenie hoaxov a útoky slniečkarov. „Môžeme im to skomplikovať – už v sobotu. Stačí voliť proti Korčokovi,“ uzavrel Ľuboš Blaha.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

možno ste nepostrehli

%d