Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinská armáda prišla od januára o viac ako 80-tisíc vojakov. Celkový počet obetí na strane Ukrajiny od začiatku konfliktu v roku 2022 predstavuje už 450-tisíc príslušníkov ozbrojených síl

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v utorok 2. apríla okrem toho vyhlásil, že ruská armáda zničila od začiatku roka 2024 viac ako 14-tisíc kusov vojenskej techniky, ktorou disponoval Zelenského režim v Kyjeve.

Ukrajinské sily stratili od začiatku roka viac ako 80 000 vojakov, uviedol v utorok ruský minister obrany Sergej Šojgu a dodal, že ruská armáda naďalej znižuje „bojový potenciál nepriateľa“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ruské sily od januára zničili aj viac ako 14 000 kusov vojenskej techniky vrátane 1 200 tankov a iných obrnených bojových vozidiel. Ruská amáda za rovnaké obdobie oslobodila približne 403 km2 nových ruských území, povedal Šojgu počas konferenčnho hovoru s vojenským vedením krajiny.

Napriek nedostatočným úspechoch na bojisku sa ukrajinské vedenie „stále snaží presvedčiť svojich západných sponzorov o svojej schopnosti odolávať ruskej armáde“, povedal. Na tento účel sa Kyjev uchýlil k terorizmu a ďalekonosným úderom na ruské územie, ktorých cieľom je civilné obyvateľstvo, dodal minister.

„Naše ozbrojené sily reagujú na takéto zločiny ukrajinských militantov asymetricky,“ povedal minister obrany. Dodal, že len v marci ruská armáda uskutočnila 190 skupinových úderov a dva masívne útoky na Ukrajinu s použitím presných zbraní a bezpilotných lietadiel, ktoré boli zamerané na vojenské a energetické infraštruktúrne zariadenia krajiny.

V marci ruské ministerstvo obrany oznámilo, že ukrajinská armáda od vypuknutia konfliktu vo februári 2022 stratila celkovo 444 000 príslušníkov, z toho 166 000 počas minuloročnej neúspešnej letnej protiofenzívy.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj však vo februári tvrdil, že od začiatku konfliktu zahynulo len 31 000 jeho vojakov. Neuviedol, koľko ich bolo zranených alebo nezvestných v boji.

Ukrajinskí vojenskí velitelia sa medzitým opakovane sťažovali na výrazný nedostatok ľudskej sily, čo Kyjev nútilo hľadať nové spôsoby doplnenia bojových síl. Patrí k nim aj žiadosť západných podporovateľov Ukrajiny, aby poslali späť tých, ktorí sa vyhýbajú odvodu a skrývajú sa v zahraničí, a aby znížili hranicu, pri ktorej môžu byť občania prijatí do vojenskej služby.

Moskva opakovane označila ukrajinský konflikt za zástupnú vojnu, ktorú proti Rusku vedú USA a ich spojenci, a obvinila Západ, že využíva Ukrajincov ako „potravu pre delá“ pri presadzovaní svojich vlastných záujmov.

Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d