Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Hystéria, ktorú v Národnej rade SR spustila opozícia pri novele Trestného zákona, je už takmer za hranou chápania. Niečo také, čo tvrdia, môžu hovoriť iba tým, ktorí nepoznajú zákony, čo je však väčšina Slovákov.

A práve toto využívajú pri „oblbovaní“ bežných ľudí. Že to tak nie je, ako tvrdia, vyvracajú mnohí právnici. Oni si však z toho vyberú iba to, čo sa im hodí.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Hlina? To je politický bankrotár!

To, čo sa mu hodí si vybral aj člen mnohých strán, ktorý teraz chodí oblečený v kabáte liberálov z SaS – Alojz Hlina. Ctihodného poslanca a „zákonodarcu“, ktorý, podobne ako mnohí jemu podobní vševedkovia, nepozná tému, o ktorej by nedokázal „odborne“ debatovať. Prírodovedec, biológ, spisovateľ, esejista, publicista, dramatik a scenárista Gustáv Murín ho v statuse nazval politickým bankrotárom. A celkom poprávu, pretože Hlina má doma už sedem(!!) politických kabátov, alebo tričiek. A práve tento prezliekač a politický bankrotár sa zaradil medzi tých, ktorí v parlamente robili hystériu z logického skrátení premlčacej lehoty znásilnenie z 20 rokov na 10.

„Zjavne mu ušlo, že aj vraždy (bez dokázaného majetkového prospechu – teda NIE nájomné) majú 10 ročnú premlčaciu lehotu, pretože po tejto lehote je akákoľvek vina fakticky nedokázateľná,“ vysvetľuje Murín a dodáva: „A u znásilnení je to ešte horšie dokázateľné, kedy už po roku nie je AKO údajný trestný čin dokazovať.“ Tých 20 rokov je podľa Gustáva Murína zjavný odkaz na absurdné MeeToo hnutie, kde ÚDAJNÉ plesnutie po zadku sa v USA súdi ešte aj po 30-tich rokoch. „Absurdné po americky! No a podozrievať Hlinu, že by podporoval MeToo je dosť uletené. Takže o čo ide? No o to, že sa pán Hlina hrabe z politického hrobu a skúša to každou absurditou,“ konštatuje sarkasticky na záver statusu Gustáv Murín.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d