Slovanské Noviny

8. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Hlas ľudu: Slnko vyšlo, aj keď Fico vyhral

Tak. A máme to za sebou. Ľudia rozhodli. Nezľakli sa zlých predpovedí kuvikov. Išli na istotu, volili Fica. Volili rozumom. Rozhodli sa pre talentovaného štátnika.

Rozhodli sa pre skúseného politika, ktorý politikou žije. Volili pracanta, ktorý pre víťazstvo strany robil všetko. Po odchode Pellegriniho jedenástky nehodil flintu do žita. Vstal z popola a stranu doviedol k víťazstvu. Má v rukách karty. Ak prezidentka dodrží slovo a poverí ho zostavením vlády, verme, že bude úspešný.

Počúvam vyjadrenia politológov, prečo sa to Ficovi podarilo a prečo PS nezvíťazilo. Mne tam chýba myšlienka, že nakoniec si to PS pokazilo samo. Že percentá prihralo Ficovi už len tým, že najdôležitejším bodom v ich programe bolo poraziť Fica. A prispelo k tomu aj neustále vyzývanie k voľbám. To už muselo liezť ľuďom poriadne na nervy. Oni to vnímali ako plus, že im to pomôže. V tomto prípade sa potvrdilo, že dobrého veľa škodí.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

hlavnydennik.sk