Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Žilinka úraduje! Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa spolu s Komisárom pre deti Jozefom Mikloškom a s predstaviteľmi súčasnej vlády aktívne zapája pri riešení kritickej situácii okolo katastrofálnych podmienok v nápravnovýchovných ústavoch.

Žilinka úraduje

Podľa správy Generálnej prokuratúry spred pár mesiacov sú podmienky v týchto zariadeniach na nápravu a prevýchovu mladistvých alarmujúce. Žilinka, ako sa nechal po tejto správe počuť, bude robiť všetko, aby spoločne s ďalšími kompetentnými prišlo k urýchlenej náprave.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Teraz sa spolu so svojim námestníkom šéf GP vybral na kontrolu jedného z problematických ústavov. Ako námatková kontrola dopadla?

Neohlásená návšteva reedukačného centra Trstín

„Dnes som spolu s mojím námestníkom Jozefom Sedlákom neohlásene navštívil Reedukačné centrum Trstín. Osobne som sa presvedčil o podmienkach, do ktorých sú súdmi umiestňované, a v ktorých žijú maloleté dievčatá. Musím žiaľ konštatovať, že tieto podmienky sú katastrofálne a nehodné starostlivosti o maloletých v 21. storočí.“ zhodnotil šokujúci stav v centre.

Žilinka hovorí o katastrofe

Žilinka ďalej v príspevku na sociálnej sieti hovorí o nutnosti problém čím skôr vyriešiť. Okrem toho pripomína, že v polke januára požiadal o mimoriadne vystúpenie v Národnej rade. „Aj dnešná návšteva ma len utvrdila v nevyhnutnosti koncepčnej a systémovej zmeny starostlivosti štátu o deti. Zmeny musia garantovať vytvorenie takých podmienok, ktoré zamestnancom reedukačných centier umožnia reálne vykonávať svoje poslanie v najlepšom záujme detí. Na základe dnešnej osobnej skúsenosti považujem moje vystúpenie v pléne Národnej rady SR, o ktoré som požiadal dňa 17.01.2024, za ešte naliehavejšie.“

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d