Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

V pondelok sa objavila správa, že Výbor pre dohľad Snemovne reprezentantov plánuje vo štvrtok začať konanie o pohŕdaní Kongresom proti riaditeľovi FBI Christopherovi Wrayovi.

Ale to bola len úvodná salva vo vysokej dráme o tom, čo sa stane s údajným trestným vyšetrovaním Bidensovcov zo strany FBI a so skrytým dokumentom informátora FBI s potenciálom zosadiť ho z prezidentského úradu.

Po schôdzi Snemovne reprezentantov zástupkyňa Anna Luna (R-FL) odhalila, že FBI je hlboko znepokojená bezpečnosťou informátora, ktorý má citlivé informácie o Bidenovej rodine.

FBI sa údajne obáva, že v prípade odhalenia identity oznamovateľa by mohli čeliť vážnemu zraneniu alebo dokonca smrti.

“Práve som odišla zo schôdze pre dohľad nad Snemovňou,” uviedla zástupkyňa Luna na Twitteri. „@FBI sa obáva, že ich informátor bude zabitý, ak bude odhalený, na základe informácií, ktoré priniesol o Bidenovej rodine.

Pred niekoľkými hodinami predseda dozornej rady James Comer potvrdil, že FBI odmietla zverejniť dokument týkajúci sa údajného úplatkárskeho plánu, napriek tomu, že s tým údajne len pár dní predtým súhlasila. Toto rozhodnutie vyvolalo rozsiahle pobúrenie a viedlo Comera a Výbor k tomu, aby ho obvinili z pohŕdania konaním Kongresu.

Informátor, označovaný ako „veľmi dôveryhodný“ dôverný zdroj FBI, sa od Obamovej administratívy aktívne podieľal na rôznych vyšetrovaniach.

Predmetný dokument údajne načrtáva medzinárodnú schému úplatkárstva vo výške 5 miliónov dolárov, do ktorej bol zapletený Biden počas jeho pôsobenia vo funkcii viceprezidenta a cudzí štátny príslušník.

Odmietnutie FBI zverejniť dokument vyvolalo obavy o transparentnosť agentúry a podnietilo podozrenie zo straníckosti v rámci jednej z najväčších vládnych agentúr.

Pohŕdanie Kongresovým procesom je federálny priestupok, na ktorý sa odvolávame, keď je jednotlivec, v tomto prípade riaditeľ FBI Wray, obvinený z toho, že nevyhovel predvolaniu alebo nespolupracoval pri vyšetrovaní Kongresu. Dozorný výbor Snemovne reprezentantov preto začne konanie proti riaditeľovi FBI.

V samostatných, ale súvisiacich správach sa po úteku pred úradmi objavil kedysi nezvestný Biden whistleblower. Gal Luft, svedok považovaný za „nezvestného“ vo vyšetrovaní domnelého dozorného výboru vo veci údajnej korupcie týkajúcej sa rodiny Bidenovcov, napísal pre The Post, že je nažive a momentálne žije ako utečenec na neznámom mieste.

Údajne nepovedal, ako utiekol, pretože: “Nechcem dostať ľudí do problémov.” Úrady objavili Luftovo opustené auto neďaleko letiska, čo prispelo k intrigám okolo jeho zmiznutia.

Luft, bývalý plukovník izraelských obranných síl, zmizol z Cypru minulý mesiac na kauciu a čelil vydaniu do Spojených štátov na základe siedmich obvinení. Dôrazne však popiera tieto obvinenia, ktoré zahŕňajú päť obvinení súvisiacich so zákonom o kontrole vývozu zbraní, pričom tvrdí, že je zapojený do sprisahania s cieľom predávať čínske výrobky do Spojených arabských emirátov, Kene a Líbye. Okrem toho je obvinený z porušenia zákona o registrácii zahraničných agentov a nepravdivého vyhlásenia.

Podľa Lufta sa rozhodol preskočiť kauciu kvôli tomu, čo tvrdí, že je politické prenasledovanie zo strany Spojených štátov, pričom tvrdí, že ide o pokus ochrániť Joea Bidena, jeho syna Huntera a jeho brata Jima pred kontrolou. Luft trvá na tom, že je nevinný vo všetkých obvineniach.

Šanca, že dostanem spravodlivý súdny proces vo Washingtone, je prakticky nulová

povedal v telefonáte z neznámej cudzej krajiny a vysvetlil, prečo preskočil kauciu. “Musel som urobiť to, čo som musel.”

Vyšetrovatelia House Oversight sa pripravovali na rozhovor s Luftom predtým, ako zmizol.

“Keď bolo jasné, že republikáni vyhrajú Snemovňu alebo Senát, zrazu príde [republikánsky poslanec James] Comer a [republikový zástupca Jim] Jordan a hra sa mení. Budú otázky, predvolania a vyšetrovania [takže] ma [administratíva] musia zdiskreditovať. Nikdy ma nenapadlo predstúpiť. Do roku 2020 som sedel ticho ako ryba,“ povedal.

“Nechcel som sa nechať chytiť do tejto hry, ale keď ma zatkli, nemal som inú možnosť, ako to vyhodiť do vzduchu,” dodal.

Hoci Luft vzniesol voči Bidensovým bombové obvinenia, tvrdí, že až do svojho zatknutia na Cypre už nikdy nepočul od FBI ani prokurátorov.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: