Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Agentúra FOCUS pre TV Markíza pripravila exkluzívny prieskum dôveryhodnosti členov kabinetu Roberta Fica, informuje portál TV Markíza tvnoviny.

S najlepším výsledkom skončili minister práce Erik Tomáš a šéf rezortu školstva Tomáš Drucker. Dôveruje im 47 percent opýtaných. Tomášovi nedôveruje 47 percent respondentov a Druckerovi 44 percent.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nasleduje šéf envirorezortu Tomáš Taraba. Pri ňom nastal zaujímavý posun. Kým v novembri po vzniku vlády mu dôverovalo 35 percent opýtaných respondentov, v apríli tohto roka si polepšil na 43 percent. Dôveryhodnosť sa mu dvihla najviac zo všetkých členov vlády.

Premiér v druhej polovici rebríčka

Za ním nasleduje minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši s 42-percentnou dôveryhodnosťou. Rovnaké číslo dosiahli aj ministerka hospodárstva Denisa Saková a šéf rezortu vnútra Matúš Šutaj Eštok. Práve on si ako druhý najviac polepšil. Dôveryhodnosť mu stúpla o sedem percentuálnych bodov.

Nasledujú ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková a šéf diplomacie Juraj Blanár. Pod 40-percentnú dôveryhodnosť dosiahli minister financií Ladislav Kamenický a minister pôdohospodárstva Richard Takáč.

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 35 opýtaných respondentov a nedôveruje 64 percent. Oproti novembru mierne klesol.

Za predsedom vlády sa umiestnili minister obrany Robert Kaliňák, minister dopravy Jozef Ráž, šéf rezortu spravodlivosti Boris Susko, ministerka kultúry Martina Šimkovičová a podpredseda vlády pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov Peter Kmec.

Na samom chvoste rebríčka skončil minister cestovného ruchu a športu SR Dušan Keketi. Agentúra jeho dôveryhodnosť v novembri nemerala, pretože samotné ministerstvo vzniklo až po Novom roku.

Voliči PS dôverujú najviac Druckerovi

Agentúra zisťovala aj to, akú dôveryhodnosť majú ministri a premiér podľa voličov jednotlivých strán.

Voliči Smeru najviac dôverujú predsedovi vlády a strany Smer Robertovi Ficovi. Dôveru získal až 96 percent z nich.

Voliči najsilnejšej opozičnej strany Progresívne Slovensko zas za najviac dôveryhodného označili Tomáša Druckera. Dôveruje mu zhruba tretina z nich.

Podporovatelia koaličného Hlasu vyjadrili najväčšiu dôveru Richardovi Rašimu a to 79 percent.

Voliči SNS označili za najdôveryhodnejšieho ministra životného prostredia Tomáša Tarabu. Dôveruje mu 94 percent z nich.

Agentúra FOCUS realizovala prieskum v dňoch 28.3. – 2.4.2024 formou osobných rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1015 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Dostali otázku: „Do akej miery dôverujete alebo nedôverujete nasledujúcim členom vlády? Ak sa k danému členovi vlády neviete vyjadriť, pretože nepoznáte jeho meno, tak to, prosím, povedzte.“

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d