Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Šutaj Eštok: Grécka cesta nehrozí

Strana Hlas-SD bude mať snem 1.júna v Košiciach, na ktorom si delegáti druhej najsilnejšej koaličnej strany zvolia nového predsedu po Petrovi Pellegirnim, ktorý bol zvolený za nového prezidenta SR.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V politickej diskusii na TA3 V politike to potvrdil Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), generálny manažér Hlasu a minister vnútra slovenskej vlády.

Aj Progresívne Slovensko chystá snem na 4.mája. Michal Šimečka, aktuálny predseda hnutia PS ohlásil, že sa bude opäť uchádzať o riadiacu funkciu v hnutí. Na otázku moderátora, či Ivan Korčok bude protikandidátom na post predsedu odpovedal „nie“ a nevie „predikovať“ ako sa neúspešný kandidát na prezidenta rozhodne. Šimečka nebude mať na sneme nijakých protikandidátov.

Iná je však situácia na posty podpredsedov a členov predsedníctva, kde je podľa jeho slov „silná konkurencia“.

V Hlase podľa vyjadrenia Šutaja Eštoka je vôľa členov užšieho vedenia dohodnúť sa na nástupcovi po Petrovi Pellegrinim. Verí, že Hlas bude silnou stranou aj po odchode P.Pellegriniho.

Značnú časť relácie venovali otázke, kto bude novým predsedom parlamentu a či Hlas nakoniec ustúpi tlaku predsedu SNS Andrej Danka, ktorého nepriamo podporil v ambíciách na druhú najvyššiu funkciu v štáte aj premiér Robert Fico. Najdiskutovanejšou bola totiž stabilita vládnej koalície.

Podľa Šutaja-Eštoka platí koaličná zmluva, preto nevidí dôvod na jej otváranie, ktoré by naopak mohlo ohroziť stabilitu vládnej koalície. Oznámil, že oficiálnym kandidátom Hlasu na post predsedu NR SR bude Richard Raši, keďže Denisa Saková chce pokračovať na poste ministerky hospodárstva.

Progresívne Slovensko Rašiho pravdepodobne nepodporí, Šimečka si to nevie predstaviť po skúsenostiach s vedením schôdzí parlamentu.

Pri komentovaní legislatívnej istoty dôchodcov na vyplácanie 13. dôchodku Šimečka vyslovil obavu, že Slovensko čaká štátny bankrot a „grécka cesta“. Tento naratív Šutaj Eštok odmietol a poukázal na fakt, že predošlé vlády Matoviča, Hegera a Ódora spôsobili diery vo verejných financkách, ktoré bude musieť zaplátať minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d