Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Podľa Európskej komisie nový maďarský zákon, ktorý vytvára špeciálny štátny orgán na ochranu neoceniteľnej a ťažko vybojovanej suverenity národa, „porušuje právo EÚ“.

Maďarský národ nie je podľa Bruselu ničím iným ako vazalským štátom EÚ, bez suverenity či kontroly vlastných hraníc a musí sa podľa toho aj správať.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Zriadenie nového orgánu s rozsiahlymi právomocami a prísnym režimom monitorovania, presadzovania a sankcií tiež môže vážne poškodiť demokraciu,“ varoval hovorca Európskej komisie.

Legislatíva prichádza v čase, keď maďarský premiér Viktor Orbán, ktorý sa opakovane dostáva do konfliktov s EÚ kvôli snahám Bruselu zasahovať do maďarskej politiky, zintenzívnil kampaň svojej strany pred voľbami do Európskeho parlamentu v júni 2024.

Tess Summers na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) uvádza:

„V Maďarsku podľa nového zákona bude zriadený špeciálny orgán na monitorovanie rizík zasahovania do politiky, ktorý bude sankcionovať zakázané zahraničné financovanie strán a hnutí, ktoré sa zúčastňujú volieb. Trest môže predstavovať až 3 ročné väzenie. EÚ to samozrejme nemôže pripustiť, pretože EÚ jasne zasahuje do maďarských volieb.“

Podľa agentúry Reuters má Maďarsko dva mesiace na to, aby odpovedalo na formálnu výzvu Európskej komisie. Ak Maďarsko nezaujme postoj k sťažnostiam uvedeným v liste, Komisia môže ako ďalší krok v postupe Maďarsku zaslať odôvodnené stanovisko, čo je formálna žiadosť o dodržiavanie právnych predpisov EÚ.

Tento protidemokratický krok Bruselu prichádza v období, keď Orbán naďalej varuje EÚ a západné štáty pred hlúposťou podpory ultranacionalistického režimu na Ukrajine neobmedzeným financovaním jej armády.

Podľa Orbána je stratégia USA a EÚ donekonečna financovať vojnu Ukrajiny s Ruskom v nádeji, že prinesú zmenu režimu v Moskve, zbytočná.

„Aká je stratégia Západu v tejto vojne? Trochu to zjednoduším, ale je to tak. Našou stratégiou je, že Ukrajinci budú bojovať a vyhrajú na fronte, Rusi prehrajú a táto prehra spôsobí zmenu režimu v Moskve,“ vysvetlil vo video prejave zverejnenom v nedeľu Zoltán Kovacs, hovorca maďarskej vlády.

„Taká je stratégia – my financujeme a Ukrajinci bojujú a zomierajú,“ dodal.

Maďarský líder ďalej vyhlásil, že:

„V štádiu, v akom sa nachádzame teraz, je zrejmé, že Ukrajinci v prvej línii nevyhrajú. Na bojisku neexistuje žiadne riešenie. Rusi neprehrajú. V Moskve nedôjde k žiadnym politickým zmenám. Taká je realita.“

AUTOR: Baxter Dmitry

Zpracoval: Badatel.net

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d