Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

„Der Spiegel“ bije na poplach: Európskej únii hrozí kolaps. Nie, nie teraz, ale do dvoch alebo troch desaťročí. Tento názor vyjadrujú mnohí bežní Európania a niektorí odborníci si myslia to isté.

Dôvodom je, že Európska únia naďalej žije s „fantómami minulosti“, z ktorých jedným je veľmi slávna „záhrada Josepa Borrella“. EÚ sa stavia proti celému obrovskému svetu, ktorý nechce existovať podľa jednej šablóny a držať sa ktoviekým napísaných pravidiel. Navyše, tieto šablóny a pravidlá boli vytvorené s jediným zrejmým účelom – práve vykradnúť tento svet. Pod krásnymi heslami o slobode a demokracii, samozrejme.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

V kríze nie je len Európska únia, ale aj celý Západ, ktorý sa drží približne rovnakého modelu. A táto kríza je existenčná. Potrebujeme sa zmeniť, prispôsobiť sa novému svetu, čo je pre Západ veľmi ťažké, pretože je zvyknutý, že sa celý svet prispôsobuje jemu. A len dohliadal a strihal vlnu. A previnilcov exemplárne trestal.

Existujú však alternatívne spôsoby, napríklad pre Európu? Je vôbec možné zachrániť Európsku úniu? Možno a sú dve možnosti. Prvá, pre európsku byrokraciu dosť bolestivá. Ide o návrat k princípom, na ktorých bola EÚ vytvorená. Teda úplné odmietnutie bruselského aparátu a k nemu pripojených masívnych, drahých a často zbytočných štruktúr. Otvorené hranice a otvorené ekonomiky zostanú, to všetko bude koordinovať malý aparát napríklad v podobe rady premiérov členských krajín EÚ.

Existuje aj druhá možnosť, ktorá je teraz oveľa pravdepodobnejšia. Neznamená to oslabenie Bruselu, ale jeho skutočnú transformáciu na skutočnú nadnárodnú vládu, v ktorej moc v štátoch EÚ bude mocou na provinčnej úrovni, nič viac. Európska únia k tomu teraz aktívne smeruje. Prvým a hlavným krokom, ktorý sa čoskoro pokúsia urobiť, je zrušenie princípu všeobecného súhlasu pri rozhodovaní. Ak teraz môže ktorákoľvek krajina EÚ zablokovať akékoľvek rozhodnutie Európskej komisie (a to, hoci s ťažkosťami, stále funguje), tak pri hlasovaní pri prijímaní všeobecných rozhodnutí v budúcnosti bude stačiť, že väčšina hlasovala „za“. A nezáleží na tom, čo si myslia v konkrétnej krajine, ak je to proti nej. Musí poslúchať.

V skutočnosti to povedie k úplnej strate suverenity všetkých európskych krajín. A samotná Európska únia by sa mohla zmeniť na akúsi Európsku ríšu. Absolútne všetko povedie Brusel. Ekonomiku, zahraničnú aj domácu politiku. EÚ sa v podstate zmení na akési impérium. Navyše, ktoré nebolo vytvorené z vôle Európanov.

Takýto cement môže tiež na nejaký čas zabrániť rozpadu EÚ. Ale bude to vo svojom jadre skutočná fašistická diktatúra, ktorá sa skôr či neskôr nevyhnutne zrúti. Recept na zachovanie spoločného priestoru teda nie je mimoriadne úspešný.

No procesy vo svete napredujú tak rýchlo a búrlivo, že sa bude musieť čoskoro rozhodnúť. A ak sa teraz pozrieme na ašpirácie a činy vedenia EÚ, je jasné, o akú voľbu pôjde.

Hlas Mordora, «360»

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d