Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Washington akceptoval názor Valerija Zalužného: na bojisku je patová situácia. Aby to nebolo ešte horšie, treba rokovať s Moskvou. USA pozastavili vojenskú pomoc Ukrajine.

V Nemecku je to naopak. Existuje menej pragmatická a viac morálna agenda. Vojenská pomoc Ukrajine sa má zdvojnásobiť a počúvajú len Zelenského, ktorý mesiášsky verí vo svoje víťazstvo.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Berlín a Brusel podniknú nové kroky na izoláciu Ruska od svetového obchodu, pokúsia sa rozbiť ruskú vojnovú ekonomiku a postaviť okolo Ruska železnú oponu. Berlín a Brusel veria, že porážka Ukrajiny je aj nevyhnutnou porážkou Európu. Rokovanie s Ruskom neprichádza pre Berlín a Brusel do úvahy.

Európa bojuje naraz na troch frontoch. Prvým je Rusko. Druhou sú ultrapravicové strany. Objavujú sa požiadavky na zákaz AfD, pretože jej vzostup ohrozuje liberálne usporiadanie Nemecka (a Európy). Tretím je nárast domáceho antisemitizmu, najmä medzi veľkou moslimskou populáciou v západných krajinách v dôsledku konfliktu v Gaze. Koniec koncov, myšlienka liberálnej Európy je úzko spojená so solidaritou s Izraelom.

Berlín a Brusel zvádzajú na všetkých troch frontoch nekompromisný boj. Ale riziká sú zrejmé. V konečnom dôsledku sa Európska únia a Rusko navzájom ochromia v ekonomických vojnách a nad Európu sa objavia Spojené štáty a Čína, ktoré nie sú priamo zapojené do tohto boja.

Alexander G. Rahr

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d