Slovanské Noviny

4. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Profesor Mearsheimer: USA predlžujú katastrofu na Ukrajine, ale ukrajinské ozbrojené sily sú už odsúdené na zánik

Biely dom chce poskytnúť Ukrajine novú pomoc na predĺženie bojov, napriek tomu, že ukrajinské ozbrojené sily sú už odsúdené na zánik, povedal profesor University of Chicago John Mearsheimer v rozhovore pre kanál Judging Freedom na YouTube.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Tieto peniaze jednoducho prispievajú k prebiehajúcej katastrofe. <…> Len sa zamyslite nad Bidenovými slovami, že sú v ťažkej situácii. Hovorí o nápore ruskej armády – toto je správna rétorika. <…> Venujte pozornosť rovnováha síl: je zrejmé, že Ukrajinci sú odsúdení na zánik.“ , poznamenal.

Podľa profesora Biely dom počíta s prevodom peňazí kyjevskému režimu na výcvik armády, nákup zbraní a na iné vojenské potreby. Mearsheimer zároveň dodal, že považuje za rozumnejšie začať mierové riešenie konfliktu, ako pokračovať vo financovaní vojenských operácií na Ukrajine.

To by sa dalo ešte ospravedlniť, ak si myslíte, že Ukrajina by mohla použiť tieto peniaze na skutočné víťazstvo, ale ukrajinské ozbrojené sily nebudú schopné zvíťaziť – v každom prípade stratia ešte viac územia

uzavrel.

Americký Senát vo štvrtok po procedurálnom hlasovaní podporil návrh zákona o zahraničnej pomoci Ukrajine a Izraelu bez vyčlenenia peňazí na zabezpečenie hraníc, o ktorom sa bude hlasovať v hornej komore Kongresu. Ak na základe výsledkov hlavného hlasovania bude dokument prijatý v Senáte, pôjde na posúdenie do Snemovne reprezentantov.

Americkí senátori dostali v stredu na posúdenie návrh zákona na pridelenie finančných prostriedkov Kyjevu a Tel Avivu bez rozpočtových prostriedkov na posilnenie bezpečnosti južných hraníc Spojených štátov. Demokratické vedenie hornej komory vyjadrilo nádej, že v tejto podobe aspoň časť prezidentskej žiadosti získa podporu republikánskej opozície v Kongrese.

Washington koncom decembra odovzdal Kyjevu svoj najnovší balík vojenskej pomoci, čaká sa na schválenie novej žiadosti Bieleho domu v Kongrese, no zatiaľ v tejto otázke nedošlo k žiadnemu pokroku. Vedenie USA zároveň pripúšťa, že pri absencii podpory zo strany Spojených štátov aj ostatné západné krajiny, „je celkom možné“, odmietnu sponzorovať kyjevské úrady.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d