Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Draxler si opäť raz zobral na mušku Denník N. Všíma si, akým spôsobom vykonávajú novinárčinu pri konkrétnych témach, ktoré sú dnes aktuálne.

Nepáčilo sa im napríklad, že nový prezident Pellegrini pozval na svoju inauguráciu aj zástupcov ruského veľvyslanectva. A tak začali vyrábať rôzne myšlienkové konštrukty.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Aktivistický Denník N

„Denník N sa pokúša dopredu očierniť inauguráciu prezidenta. V typicky aktivistickom článku prská na to, že na inauguráciu bol pozvaný aj zástupca ruského veľvyslanectva. Na to sa redaktor zjavne dychtivo snažil zistiť, či by to nemohlo viesť k bojkotu zo strany iných diplomatov,“ všimol si Juraj Draxler.

Draxler však upozorňuje na to, že na smolu Denníka N, novému prezidentovi aj britské aj americké veľvyslanectvo odpovedali, že pozvánka je suverénne rozhodnutie SR. A oni to rešpektujú. „Inaugurácie sa ich veľvyslanci zúčastnia. To muselo byť pre N značné sklamanie, tak tam aspoň napísali, že podľa nemenovaného diplomatického zdroja by sa prípadne, možno, hádam nemuseli zúčastniť zástupcovia Poľska, Rumunska a Slovinska. Ale ani to sa zatiaľ v skutočnosti nepodarilo potvrdiť. Aká smola,“ ironizuje bývalý minister školstva. 

Novela o ochrane a doživotnej rente

Následne prechádza k ďalšej aktuálnej téme, novej právnej úprave, ktorá dá dlhoročným premiérom možnosť doživotnej renty. Upozorňuje, že v rovnakom periodiku mali aj na túto tému „vyrývačný“ článok. Podľa Draxlera je to krásna ukážka danej novinárčiny. „Článok síce uzná, že materiálne zabezpečenie štátom pre bývalých predsedov vlády majú aj v mnohých iných štátoch, vrátane Nemecka či Británie, ale tu je to zle. Lebo Robert Fico,“ konštatuje bývalý minister.

Dodáva, že ešte sa pýtajú, ako doživotná renta súvisí s bezpečnosťou bývalých premiérov. „Keďže vláda úpravu začala pripravovať ako reakciu na atentát… Nuž, veľmi úzko, pretože ak si expremiér nedokáže zabezpečiť primerané bývanie či mobilitu, zvyšuje to preňho rôzne riziká, ktorým môže čeliť,“ vysvetľuje. Podľa Draxlera, doteraz mali veľmi slabé materiálne zabezpečenie aktuálnych aj bývalých ústavných činiteľov.

Prispôsobili by sa hocijakému režimu

„Keď sa týmto redaktorom pozriete do očí, pozriete na ich texty, úplne plasticky vidíte, ako by sa ten človek prispôsobil hocijakému režimu. Za socializmu by červeno obhajoval Sovietsky zväz, za Slovenského štátu by bol býval písal tak, aby bol naňho hrdý Šaňo Mach.

To je tá najväčšia irónia. Oni si myslia, akí sú hodnotoví a jedineční, v skutočnosti sú to bytosti mimoriadne prispôsobivé tomu, čo od nich požadujú aktuálni páni, ktorým slúžia. Ich základnou hodnotou je prispôsobivosť,“ uzavrel Juraj Draxler.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.