Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

To sú slová srbského prezidenta Aleksandra Vučiča . Mal by to vedieť. Je uprostred toho. Myslí si, že Európa bude vo vojne s Ruskom „nie viac ako tri alebo štyri mesiace“, ak to bude tak dlho.

Prezident Vučič hovorí, že „nikto sa nepokúša zastaviť vojnu. Nikto nehovorí o mieri. Mier je takmer zakázané slovo.” 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Maďarský líder Viktor Orbán má podobný názor ako slovenský prezident Robert Fico , ktorý prežil nedávny pokus o atentát.

V západnej Európe, Veľkej Británii a Washingtone všetci hovoria o širšej vojne s raketami dlhého doletu, ktoré sa používajú na útoky hlboko do Ruska. Takéto útoky nemôžu oživiť porazenú ukrajinskú armádu. Zdá sa, že ich účelom je vyprovokovať Rusko k odvete, ktorú môže Washington použiť na rozšírenie vojny.

Prezident Vučič má pravdu. Západ nevyvíja žiadne úsilie – v skutočnosti sa vyhýba všetkému úsiliu – na zmiernenie nebezpečnej situácie. Namiesto toho Západ prilieva olej do ohňa raketovými útokmi s dlhým doletom a francúzskymi jednotkami vyslanými na Ukrajinu.

Od prvého dňa bolo úplne jasné, že Putinova obmedzená zdĺhavá vojna umožnila Západu stále viac sa zapájať do konfliktu až do takej miery, že konflikt je teraz skutočne medzi Západom a Ruskom. Ako hovorí prezident Vučič, teraz ide o prestíž Západu a Západ nemôže dovoliť Rusku, aby zvíťazilo.

Zdá sa, že Putin si konečne uvedomil, že vojna sa už neobmedzuje len na Donbas a stala sa širšou hrozbou, ktorá nie je predmetom rokovaní o podmienkach, ktoré môže Rusko prijať.

Teraz, keď je Putin zatlačený do kúta s vyhliadkou, že rakety NATO zasiahnu hlboko do Ruska, je očakávanie prezidenta Vučiča, že vojna je blízko, pochopiteľné. Spôsob, akým sa veci formujú, vyhýbanie sa vojne závisí od toho, koľko provokácií Kremeľ prijme a na ako dlho. Putin potrebuje rýchlo vyradiť Ukrajinu z vojny skôr, ako sa Ukrajina naplní vojenským personálom NATO.

Zelenskému vypršal mandát, čím sa stal nelegitímnym. Ruské sily by mali rýchlo dobyť Kyjev, nastoliť novú vládu, ktorá bude súhlasiť s Ukrajinou ako neutrálnou krajinou a so zjednotením Donbasu s Ruskom.

Neviem, či má Putin ešte čas vyhnúť sa väčšej vojne rýchlym víťazstvom v súčasnom konflikte, alebo či Putin bojuje lacno a nemá dostatok síl na to, aby obsadil Kyjev a ovládol krajinu.

Ak bol Putin príliš obmedzený vo svojom cieli a príliš šetrný k svojim prostriedkom, kúpil si širšiu vojnu.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.