Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Německý postup v oblasti jaderné energetiky zkritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku a bývalý americký ministr energetiky Steven Chu. V rozhovoru pro německý list Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung také ostře kritizoval německé Zelené, od kterých podle něj pochází spousta dezinformací. Německu doporučil přehodnotit svá rozhodnutí.

Kritikou směrem k Německu Steve Chu, ministr energetiky USA z let 2009 až 2013, nešetřil. Továrny těžkého průmyslu, zejména chemického a petrochemického, podle něj nelze jednoduše zapínat a vypínat podle hesla: „Jejda, právě nám došla elektřina, tak je na jeden den zavřeme,“ uvedl Chu v rozhovoru, o kterém informoval deník Die Welt. „I montážní závod, automobilka nebo závod na výrobu polovodičů potřebuje extrémně stabilní elektřinu,“ dodal Chu s tím, že společnost si musí uvědomit, že tato odvětví potřebují levnou elektřinu – a to nepřetržitě.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pokud levnou a stabilní elektřinu nedostanou, budou podle amerického vědce „vážně postiženy“ a to by podle něj mohlo vést dokonce až k odchodu těžkého průmyslu z Německa. „A to by bylo pro německou ekonomiku katastrofální,“ komentoval Chu. „Když jednotliví lidé říkají, že nechtějí tohle, nechtějí tamto, nechtějí jadernou energii, nechtějí ani uhlí, všechno zvládnou s obnovitelnými zdroji, tak tito lidé zřejmě neprovozují továrny na polovodiče, chemické závody nebo výrobní závody,“ dodal.

Němci si podle něj musí rozhodnout, zda chtějí prosperující ekonomiku a zároveň dosáhnout klimatických cílů, nebo chtějí pouze dosáhnout svých klimatických cílů. Pokud chtějí obojí, tak podle Chua už jaderná energie nevypadá jako „tak špatný nápad“.

Postoj Německa je podle amerického vědce a držitele Nobelovy ceny za fyziku velmi ovlivněn stranou Zelení. „Od Zelených přichází mnoho dezinformací. Kdyby tito lidé byli rozumní, což mnozí nejsou, pak by upřednostňovali jadernou energii před alternativou, tedy plynovými elektrárnami, jejichž skleníkové plyny se musí zachycovat,“ uvedl Chu v rozhovoru s tím, že postoj této strany není slučitelný s „naší budoucí realitou“.

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d