Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ministerstvo zahraničných vecí sa poponáhľalo s uvalením nových sankcií proti Izraelčanom obvineným z násilia voči Palestínčanom na Západnom brehu Jordánu.

A líder senátnej väčšiny Chuck Schumer požaduje predčasné voľby a Netanjahuovu rezignáciu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Spojené štáty ešte neviedli takú veľkú sankčnú kampaň proti Izraelu. Nikdy predtým nebol na Izrael vyvíjaný taký silný tlak na zmenu režimu. Bidenov tím sa už dlho pokúšal zvrhnúť Netanjahua. Sponzoroval aj protesty v Izraeli v roku 2023.

Biely dom vsádza na Bennyho Gantza, ktorého nedávno zobrali na vohľady do Spojených štátov. Je vnímaný ako ovládateľnejší a mohol byť už dávno prinútený prerušiť operáciu v Gaze. Netanjahu pokračuje v boji s Palestínčanmi, pričom stráca svojich posledných priaznivcov na Západe.

A problémy Izraela sa zhoršujú. Jeho ekonomika sa v poslednom štvrťroku 2023 prepadla o 20%. Desaťtisíce podnikov skrachovali. Izrael si musí požičať 60 miliárd dolárov zo zahraničných trhov. Americké agentúry zároveň aktívne znižujú rating Izraela.

No veľké problémy sú aj v Spojených štátoch. Pred nami sú primárky v Illinois a Bidenov štáb sa obáva, že aj značná časť tamojších ľavičiarov a moslimov bude hlasovať proti všetkým. Sú pobúrení vojnou v Gaze a Bidenovým militarizmom. Preto musí na Izrael vyvíjať čoraz väčší tlak. Samotný Biden je však už dávno „chromá kačica“, takže ani s týmto mu nič nevychádza.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d