Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Richard Raši, minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, uštedril poriadny výprask jeho predchodkyni. Všimol si neprehliadnuteľné zaváhania pri rozdávaní múdra na jej krátkej tlačovke a okomentoval ho drsnými slovami.

„Pani Remišová sa opäť raz stratila v čase aj v priestore. Mala takzvanú tlačovku bludov,“ začal kritiku na adresu Remišovej nástupca jej ministerstva.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Dovoľte mi, aby som zareagoval na dve úplné klamstvá, ktoré povedala. Po prvé, povedala, že sme vraj organizovali na našom ministerstve predvolebnú kampaň pre Petra Pellegriniho, keď sme pozvali 1300 starostov a primátorov na pracovné stretnutie. Chcem len zareagovať, že toto pracovné stretnutie sa stalo začiatkom decembra, krátko po nástupe do vlády, keď ešte Peter Pellegrini ešte zďaleka neohlásil svoj zámer kandidovať na prezidenta,“ usmernil Veroniku Remišovú svojim verejným vyhlásením.

Sférické rozdiely v nákladoch za podujatia postrádajú akýkoľvek zmysel

„Jednu dôležitú vec musím spomenúť a zapamätajte si z nej prosím len toto… Náš kongres pre starostov a primátorov, kde boli zastúpené všetky ministerstvá a zúčastnilo sa ich množstvo ministrov a štátnych tajomníkov, stál 36 000 €. Pani Remišová, keď otvárala Operačný program Slovensko, ktorý začal v roku 2021, no otvárala ho až v roku 2023, stretnutie pre pár sto vyvolených stálo 200 000 €. Čiže, my robíme pracovný deň pre starostov a primátorov, ktorých je 1300 za 36 000 €, no ona urobí bašavel pre pár sto vyvolených, veľké oslavy za 200 000 €,“ pripomenul ešte raz Richard Raši.

Veronika prišla aj s ďalšou „novinkou“

„Všetky projekty, kde v súčasnosti Peter Pellegrini strihá pásku vznikli za našej vlády,“ vyhlásila Veronika Remišová. Richard Raši uviedol situáciu na pravú mieru. „Aby ste všetci vedeli, projekt mosta v Ipeľskom predmostí vznikol v dobe, keď bol Peter Pellegrini predsedom vlády a ja jej podpredsedom zodpovedným za regionálny rozvoj. Presne v tom čase bol schválený na monitorovacom výbore. Počas našej vlády prebehlo iba obstarávanie a keď prišla pani Remišová, tak sa už len stavalo a nemusela robiť vôbec nič,“ zhrnul krvopotnú prácu svojej predchodkyne. Opäť tak projekt, ktorý vznikol vďaka práci predchodcov Remišovej, bol zrealizovaný napriek jej pôsobeniu, čiže sa na ňom nepodieľala, ale vznikol pre ľudí, ktorí žijú na slovensko-maďarskom, si pripísala na svoje tričko.

„Keby bola jeho tvorkyňou Remišová, ľudia sa cez Ipeľ doteraz musia brodiť. A namiesto mosta, ktorý má päťdesiat metrov a spojí dve obce, by museli tak ako dovtedy by museli obchádzať viac ako 20 kilometrov,“ povedal s absolútnou istotou Richard Raši.  

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d