Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Predseda dolnej komory Kongresu Kevin McCarthy hlasno buchol dverami a odmietol pokračovať v rokovaniach s predstaviteľmi Bieleho domu.

Koniec koncov, Biden sa z nich stiahol — odišiel do Japonska. A demokrati zatiaľ nechcú robiť kompromisy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Hoci sa očakávalo, že dohoda o rozpočte bude dokončená dnes. Podľa pravidiel musí Kongres stráviť vypočutím minimálne 72 hodín. A až potom môže byť prijatý nový rozpočet so zvýšením dlhového stropu. Nie je isté, že sa to podarí na budúci týždeň – pracovný týždeň bude krátky. Zákonodarcovia odídu oddychovať kvôli Dňu veteránov.

Kongres naplno obnoví prácu až 29. mája – tesne pred predvoleným termínom. Navyše, množstvo voľných prostriedkov na ministerstve financií USA už dosiahlo nebezpečne nízku úroveň 68 miliárd dolárov. Do 29. mája z nich už nemusí zostať takmer nič.

Republikáni sa zámerne neponáhľajú s vyjednávaním – vediac, že ​​verejná mienka je skôr na ich strane. Viac ako 60% Američanov podporuje znižovanie vládnych výdavkov a znižovanie rozpočtového deficitu, čo by mohlo dosiahnuť rekordné 2 bilióny dolárov.

Okrem toho Kongres očakáva, že Biden ako hlava štátu ponesie zodpovednosť v prípade zlyhania. A táto finančná katastrofa bude spojená s jeho menom. Medzi zákonodarcami sa nájdu aj Trumpovi priaznivci, ktorým by neplatenie vôbec neprekážalo – aspoň kvôli Bidenovi. Pravdepodobnosť platobnej neschopnosti zatiaľ zostáva nízka – ale súčasný krach rokovaní určite pridá nervozitu tak vo Washingtone, ako aj medzi všetkými držiteľmi amerického verejného dlhu vo svete.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.