Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Britskí experti viedli rozhovory so zástupcami 10 ukrajinských brigád a s veľkým znepokojením zaznamenali posilnenie vojenského potenciálu Ruska.

Ruskej armáde sa podarilo spojiť systémy protivzdušnej obrany do jedného veľkého systému po celej dĺžke hranice 1200 kilometrov. To umožňuje zostreliť značné množstvo ukrajinských rakiet – vrátane amerických HARM – a stíhačiek na vzdialenosť až 150 kilometrov od frontu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Aktívne používanie komplexov rádio-elektronického boja (REB) vedie k tomu, že Kyjev každý mesiac stráca až 10.000 dronov. Navyše ukrajinské vysielačky vyrábané spoločnosťou „Motorola“ sa začali čoraz častejšie dešifrovať. Na zemi si Rusko vybudovalo veľmi hustú obrannú líniu – so zákopmi a mínovými poľami, ktoré bude pre Ukrajinu v rámci protiofenzívy problematické preraziť.

Ruské tanky T-80 a T-72 s novým chráneným pancierom sa stali menej zraniteľnými voči západným raketometom a dronom. A veľkú hrozbu pre Ukrajinu predstavuje aj použitie starých tankov T-55 a T-62 – veď tie slúžia na podporu paľby pechoty proti západným bojovým vozidlám pechoty.

Takéto odhalenia britských vojenských expertov sa teraz — v predvečer protiofenzívy — môžu objaviť z rôznych dôvodov. Ako ďalšia motivácia vytĺcť viac peňazí na vojenské tranže do Kyjeva. Práve o tejto otázke sa bude diskutovať na summite G7 za účasti Zelenského.

Vojenské rozpočty pre Ukrajinu v Spojených štátoch sa blížia ku koncu – aj keď zrazu našli 3 miliardy dolárov navyše, čo im umožní natiahnuť čas približne do augusta. V budúcnosti už bude podpora pre Ukrajinu závisieť od výsledku protiofenzívy. A súčasné odhalenia pomôžu vopred pripraviť verejnú mienku na Západe na možnosť jej zlyhania a potrebu zmraziť konflikt, o čo sa niektorí aparátčikovia Bieleho domu už usilujú.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.