Slovanské Noviny

18. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

26.11.2020

Prečo Správa štátnych hmotných rezerv, ktorá má nákup pomôcok pod palcom, dala zelenú firme, ktorá sa nepohybuje v zdravotníckom biznise?

Zdá sa, že štát je špecialista na to, aby v boji s pandémiou zazmluvnil firmy, ktoré so zdravotníckym fachom nemajú nič spoločné. Tentokrát vláda odklepla miliónový biznis na dodanie tisícov ochranných oblekov. Práve tie množstvo zdravotníkov a dobrovoľníkov potrebuje napríklad pri testovaní osôb na Covid – 19 na odberných miestach. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by štát megakšeft neodklepol firme, ktorá sa špecializuje na predaj svietidiel. Prečo Správa štátnych hmotných rezerv, ktorá má nákup pomôcok pod palcom, dala zelenú firme, ktorá sa nepohybuje v zdravotníckom biznise?

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Máme tu, zdá sa, nový trend! Reklamná agentúra Merlin Media s.r.o. dodala hygienické rukavice, WTS – world trade solution, s. r. o. zaoberajúca sa nákladnou dopravou a lízingom, sa zase postarala o ochranné návleky a čapice. Do tretice firma Solarprojekt s.r.o., ktorá už podľa názvu cieli na predaj svietidiel, štátu zabezpečí tisíce ochranných oblekov. Zdá sa, že zásoby v skladoch určené na boj s koronakrízou dopĺňajú spoločnosti, ktoré sa na oblasť zdravotníctva nešpecializujú. Prečo to tak je?

Overaly za milión

Firme Solarprojekt s.r.o., ktorej konateľom je Martin Śtofík svitlo na lepšie časy. Zatiaľ, čo tržby spoločnosti posledné roky skôr klesali, zdá sa, že na jeho biznis sa usmialo šťastie. Solarprojekt s.r.o. totiž od polovice októbra pracuje v službách štátu. Obzvlášť v dvoch konkrétnych zákazkách sa Štofíkovi tento kšeft oplatil. Správe štátnych hmotných rezerv totiž jeho firma dodala v jednej várke 75-tisíc a v druhej 100-tisíc ochranných overalov.

Spolu si tak firma pripíše na účet za obidva obchody niečo vyše jedného milióna eur. Človek by si tak povedal, že firma, ktorej “šťastena” prihrá podobný kšeft je v zdravotníckom biznise doma. To, ale nie je úplne pravda.

Predavači svietidiel

Solarprojekt s.r.o. a podnikanie Martina Štofíka sa zameriava podľa dostupných databáz na inú oblasť. “Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení na výrobu alternatívnej energie,” píše sa v predmete činnosti na Finstate. Síce firma môže zákonne dovážať a nakladať s tovarom, webové stránky konateľa Solarprojektu s.r.o. dosvedčujú, že práve predaj svietidiel je jeho denný chlebíček. Napríklad web jeho ďalšej firmy Inles s.r.o. je podľa päty stránky taktiež pod patronátom Solarprojektu s.r.o.. EReport kontaktoval k téme aj Správu štátnych hmotných rezerv, no do uzávierky článku nereagovali.

Na ďalšom webe priemyselnesvietidla.sk sú ako fakturačné údaje uvedená adresa firmy Solarprojekt s.r.o.. Zdá sa, teda, že Štofík je kovaný v biznise so svietidlami. Prečo teda padol do oka štátu a zásobuje pomôckami zdravotníkov v boji proti pandémii? Zaujímavosťou taktiež je samotné obsadenie spoločnosti. Firma, ktorá sa potešila miliónovému kšeftu, totiž podľa oficiálnych databáz má minimum zamestnancov. Podľa Finstatu má jedného zamestnanca a podľa ďalšej databázy dokonca žiadneho.

Zdroj: ereport.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d