Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

26.11.2020

Naďovým externým poradcom sa nedávno stal Peter Koreň. Človek z prostredia Vojenského obranného spravodajstva.

Minister obrany Jaroslav Naď by mal pozorne zvážiť, kto sa v jeho najbližšom okruhu pohybuje. A tobôž kto mu radí a prichádza do styku s citlivými informáciami o armáde a obrannom priemysle. Naďovým externým poradcom sa nedávno stal Peter Koreň. Človek z prostredia Vojenského obranného spravodajstva. Koreň je v súčasnosti obvinený z dvoch trestných činov, okrem iného z nebezpečného prenasledovania.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Spojka so zbrojármi

„Som veľmi rád, že môj tím posilní odborník, ktorý má v oblasti zbrojárskeho priemyslu, obchodu a výroby naozaj bohaté skúsenosti. Okrem toho pôsobil dlhé roky v rezorte obrany, kde získal cenné skúsenosti priamo z oblasti vyzbrojovania,“ vyhlásil Naď v auguste o svojom novom poradcovi, ktorého na túto pozíciu nominovalo Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu.

Podľa zverejnenej správy majú byť Koreňovou úlohou konzultácie a zastúpenie rezortu pri zavádzaní výzbroje a techniky v slovenskej armáde. Má tiež sprostredkovávať informácie medzi ministerstvom a slovenskými zbrojárskymi firmami.

Keď Naď v auguste Petra Koreňa verejnosti predstavoval, bol už tri mesiace trestne stíhaný.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru dňa 28. 4. 2020 začal a súčasne vzniesol obvinenie páchateľovi pre prečin ohovárania v jednočinnom súbehu s prečinom nebezpečného prenasledovania. Bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť, pretože vyšetrovanie pokračuje,“ povedala nám Veronika Martiniaková z krajskej polície v Bratislave.

Čoho sa dopustil?

Štyridsaťsedemročnému Koreňovi podľa vyšetrovania prekážali stretnutia jeho bývalej známosti s novým mužom. Tomu sa zo dňa na deň stalo zo života peklo. „Konanie proti mne malo dlhodobý a veľmi intenzívny charakter. Niečo hrozné, nechcem to nikomu dopriať,“ hovorí muž, ktorého meno má naša redakcia k dispozícii.

Jemu aj jeho manželke prišlo postupne 110 anonymov – esemesky, maily, listy. „A všetko totálne výmysly. Sú to posadnutí, chorí ľudia. Patria do blázinca,“ spomína na obdobie, ktoré sa začalo v marci 2018 a trvalo približne rok a pol.

S Koreňom sa vraj nikdy osobne nestretol. Ale má podozrenie, že ho on alebo ním najatí ľudia prenasledovali. Z odoslaných správ totiž vyplývalo, že Koreň presne vie,   čo v danej chvíli robí. „Keď sedíte pri obede a dostanete esemesku: Dobrú chuť. Alebo ste na diaľnici a niekto vám napíše: Ako sa ide na diaľnici? Alebo vám priamo na Štedrý deň príde správa, že vám posiela pozdrav nejaká žena aj s dieťaťom. Spôsobilo mi to v rodine veľmi veľké problémy,“ dodáva.

Koreň všetky obvinenia popiera a či sa nebezpečného prenasledovania skutočne dopustil, bude možné konštatovať až po ukončení trestného stíhania. Aj tak je minimálne zarážajúce, že minister, konkrétne minister obrany, si vybral za poradcu človeka podozrivého zo spáchania trestného činu. A že takémuto človeku umožní prichádzať do kontaktu s informáciami súvisiacimi s bezpečnosťou štátu a so zbraňami.

Naď verí Koreňovi

Napriek vážnym obvineniam minister nateraz za svojim poradcom stojí. „Minister obrany J. Naď o vami uvedenej skutočnosti vie, s pánom Koreňom sa už o tom na spoločnom stretnutí rozprávali. Pán poradca podal ministrovi vysvetlenie záležitosti z jeho pohľadu. Môžeme však potvrdiť, že v prípade, ak bude v tejto veci podaná obžaloba, pán minister spoluprácu s pánom Koreňom ukončí, o čom je upovedomený,“povedala nám hovorkyňa rezortu. Podľa nej miesto externého poradcu nie je z hľadiska zárobku lukratívne. Zastupovanie tuzemských zbrojárskych podnikov v styku so štátom a poskytovanie dôverných informácií však už bezpochyby lukratívne môže byť.

Zdroj: plus7dni.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d