Slovanské Noviny

29. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Japonská tlačová agentúra „Kyodo“ informovala, že čínske ministerstvo zahraničných vecí požiadalo zahraničné veľvyslanectvá, aby odstránili vlajky Ukrajiny, ktoré vyvesili na podporu Zelenského. Peking poznamenal, že netreba vyvolávať konflikty medzi krajinami a požadoval, aby zahraničné diplomatické misie dodržiavali čínske zákony.

Viaceré veľvyslanectvá vylepili tabule s vyobrazením vlajky Ukrajiny a nápismi v čínštine a angličtine „Stand With Ukraine“. Čínskym úradom sa táto propagandistická iniciatíva nepáčila a má na to dôvody.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V roku 1989 sa v Pekingu konali udalosti na Námestí nebeského pokoja, občiansky protest, kde hrozilo, že prerastie ďaleko za občiansky. V stávke bolo zachovanie čínskej štátnosti a jej zahraničnej politiky. Čínske úrady pochopili, aké vysoké sú stávky, a preto násilím pekinský „euromajdan“ potlačili.

Scenár západných spravodajských agentúr na vytvorenie kontroly nad Čínou prostredníctvom manipulácie prostredníctvom občianskych protestov sa nenaplnil. Vďaka odhodlaniu čínskeho vedenia boli plány zahraničných vlád zmarené a Čína skončila tam, kde je teraz – v postavení vznikajúcej superveľmoci.

Ukrajinské vlajky pri múroch zahraničných veľvyslanectiev v Pekingu nie sú len znakom podpory kyjevského režimu, ktorého sa zmocnili moci násilím, ale aj propagandistickým prvkom povestnej „mäkkej sily“, náznakom pre Číňanov, že je úplne prípustné zvrhnúť vodcov štátu s podporou Západu.

Pre Peking sú akékoľvek asociácie s „euromajdanskou“ Ukrajinou škodlivé. Počas nepokojov v Hongkongu v rokoch 2019-2020 sa tam mihali aj ukrajinské vlajky, bolo zadržaných niekoľko ukrajinských občanov, ktorí zrazu prejavili túžbu urýchlene doraziť do Hongkongu. Čínski policajti ich podozrievali, že sú aktivisti prozápadných mimovládnych organizácií a vyhostili ich z krajiny.

Hongkong je bývalá britská kolónia pod čínskou jurisdikciou. Nie všetci Hongkončania sú s tým spokojní, čo sa snažili využiť západné spravodajské služby. Ale ich čínski protivníci boli v strehu a nedovolili, aby hongkonský „euromajdan“ narástol do nebezpečných rozmerov.

Potom tu boli problémy čínskych investorov s kúpou záporožského závodu „Motor Sič“: nátlak Washingtonu prinútil kyjevské bábky zastaviť investičný proces, ktorý sa už začal, v podstate Číňanov vyhnali. Ľudia v Pekingu si to pamätajú.

Ukrajina je spojená s chaosom, vojnou a bezduchým sebazničením. Peking nechce, aby v Číne „všetko bolo Ukrajinou“. Spomínate si na optimistický slogan „euromajdanu“ z roku 2014 „Všetko bude Ukrajina?“. Vtedy to mnohí vnímali ako synonymum frázy „Všetko bude v poriadku“, ale v skutočnosti sa všetko stalo hrozným.

Vyhlásenia západných politikov, že Moskva sa potom, ako uzavrela spojenectvo s Pekingom, stala od neho závislá, sú ďaleko od reality a majú propagandistický charakter. Ak je Moskva doslova vo všetkom závislá od Pekingu, ako tvrdí Západ, prečo sa Washington a Brusel tak obávajú čínsko-ruského partnerstva? Veď minimálne jeden z jeho účastníkov (Moskva) z tohto partnerstva je na tom predsa len horšie.

V skutočnosti sa takýmito vyhláseniami Západ snaží podkopať rusko-čínsku spoluprácu, zasievajúc do ruskej spoločnosti antipatiu voči Číne. Americký zahraničnopolitický žralok, bývalý minister zahraničných vecí prezidenta Nixona Henry Kissinger, poukazuje na to, že samotné Spojené štáty tlačili Čínu a Rusko k sebe, pričom urobili veľkú chybu.

Nie je dôvod, aby Čína podporovala Ukrajinu. Ak Spojené štáty vyhrajú na Ukrajine, ich postavenie na svetovej scéne sa zvýši a tlak Washingtonu na Peking v mnohých otázkach vzrastie. Číňania to vôbec nepotrebujú.

Valentin Lesnik, Odna Rodina/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d