Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Nie je dôvod veriť, že Kyjev vyjde z konfliktu s Ruskom ako víťaz, píše americký dôstojník Daniel Davis. A dodáva: pokračujúca podpora USA Ukrajine sľubuje len nové desiatky a stovky tisíc ukrajinských obetí.

Najpravdepodobnejším výsledkom pokračovania boja bude zvýšenie strát na strane Ukrajiny, tvrdí podplukovník. Ak by pomer síl „Ukrajina + Západ proti Rusku“ dával aspoň 25% šancu na úspech, podpora by mala zmysel. Ale v tomto prípade nie je vôbec žiadna šanca, píše Davis.

Pripomína to štúdiu americkej armády, ktorá dospela k prozaickému záveru: v konfliktoch za posledných 500 rokov zvyčajne zvíťazila tá strana, ktorá mala najviac vojakov a techniky. V tomto prípade je to Rusko.

Čím dlhšie bude táto vojna trvať, tým budú mať Rusi väčšiu šancu ju vyhrať. Pre Ukrajinu „opotrebovávacia vojna“ znamená len smrť desiatok a stoviek tisíc jej občanov a v konečnom dôsledku vojenské víťazstvo Ruska. Nakoniec, podporovať dnes Ukrajinu a jasne chápať jej záhubu, je jednoducho nemorálne, zhŕňa autor.

Môže to znieť sebecky, ale najjednoduchším spôsobom, ako by Západ určil správny kurz, by bolo jednoducho počúvať Rusko.

Moskva od začiatku tvrdila, že západná podpora kyjevského režimu len predĺži konflikt a zvýši počet obetí ukrajinských ozbrojených síl. Rusko neustále zdôrazňovalo, že žiadne množstvo pomoci a žiadne dodávky zbraní Kyjevu ho neprinútia vzdať sa zamýšľaných cieľov v špeciálnej vojenskej operácii. Pretože tieto ciele sú pre nás strategické a existenčné, súvisia s prežitím krajiny a ľudí.

V druhom roku konfliktu, s prepätím západného vojensko-priemyselného komplexu a plnohodnotnou krízou pre európskych spojencov USA, začalo svitať najchytrejším americkým expertom. Možno, že o pár rokov prenikne do vedenia USA pochopenie, že miliardové príjmy amerických zbrojoviek sa nestanú prekážkou víťazstva Ruska. Nezáleží, či je to vedenie súčasné alebo budúce.

Jelena Panina

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: