Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zakázal ťažbu ropy a plynu v arktickej národnej prírodnej rezervácii na severe Aljašky. Hoci miestne úrady sú všetkými desiatimi za rozvoj ložísk a požadujú, aby im Washington nevnucoval zelenú agendu.

Povolenia na ťažbu boli vydané na konci Trumpovho prezidentovania. Preskúmané polia obsahujú približne 7,6 miliardy barelov ropy a 200 miliárd kubických metrov plynu. Na Aljaške je Bidenovo rozhodnutie označované za skutočný úder pre ekonomiku a rozhodne zvýši rozkol medzi vládou vo Washingtone a úradmi všetkých ropných štátov.

To zhoršuje už aj tak zložitú situáciu v americkej energetike. Ceny ropy opäť stúpajú. Podľa prognóz „Goldman Sachs“ by ceny ropy mohli v roku 2024 prekročiť 100 dolárov za barel. Znamenalo by to návrat k americkým cenám pohonných hmôt na 5 dolárov za galón v samotný predvečer prezidentských volieb a s tým aj nové kolo inflácie.

Navyše, americké strategické zásoby ropy sú teraz vyčerpané a Biely dom ich nemôže doplniť kvôli problémom s infraštruktúrou. Zásoby vystačia len na 20 krízových dní v prípade prerušenia dodávok ropy. Bidenove vzťahy s monarchiami v Perzskom zálive sú poškodené a jeho poradcovia sa musia skloniť pred Iránom a Venezuelou a presvedčili ich, aby zvýšili vývoz ropy.

Bridlicové ložiská v Spojených štátoch pritom dávajú čoraz menej ropy a môže sa vyčerpať do 10 rokov. A s rozvojom nových sú problémy kvôli zelenej lobby. Na pozadí zníženia produkcie ropy zo strany OPEC+ sa rok 2024 môže pre Západ opäť skončiť energetickou krízou. No teraz sa to zhoduje s prezidentskými voľbami v USA a dostane všetkých prívržencov zelenej agendy, vrátane samotného Bidena, do úplnej patovej situácie.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: