Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Dnes je špeciálny deň. Nielen pre to, že sa včera konalo prvé kolo prezidentských volieb, ale aj preto, že si pripomíname tragickú udalosť, ktorá naveky poznamenala ľudstvo.

Pred 25 rokmi, 24. marca 1999 sa začalo bombardovanie Belehradu vojskami Severoatlantickej aliancie (NATO). Na túto udalosť pripomína aj slovenský historik a komentátor verejného diania Eduard Chmelár. Ten na sociálnej sieti poukazuje aj na paralelu so súčasnosťou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Korčokov vzor

Slovensko sa ocitlo v období volebnej kampane. Včera prebehlo prvé kolo prezidentských volieb. To tesne pred Petrom Pellegrinim vyhral Ivan Korčok. Už o dva týždne sa medzi nimi uskutoční boj o prezidentskú stoličku. Bývalý diplomat a minister zahraničných vecí. Ten sa netají svojim, až prehnane nakloneným postojom k Spojeným štátom. Práve na to, poukazuje aj Eduard Chmelár. Ten zverejnil fotografiu, kde sa Ivan Korčok stretol s Madeleine Albrightovou v Bratislave. Albrightova bola ministerkou zahraničných vecí vo vláde prezidenta Billa Clintona. Práve ona stojí sa bezprecedentným bombardovaním vtedajšieho hlavného mesta Juhoslávie, Nariadil vojskám NATO, aby vo vojne zaútočili na Belehrad.

Ivanovi Korčokovi sú vyčítané viacerí veci. Medzi nimi je aj jeho, až servilná povaha a neopatrné vyjadrenia, ktoré by, ak by bol úspešný a stal sa prezidentom, mohli našu krajinu ohroziť. „Zástupca slovenskej misie pri NATO Ivan Korčok so svojím idolom Madeleine Albrightovou (ktorá by v spravodlivom svete bola odsúdená ako vojnový zločinec) v Bratislave len niekoľko mesiacov po bombardovaní Juhoslávie.“ Napísal Chmelár na sociálnej sieti.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d