Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

McCall: Hovorca Mike Johnson plánuje hlasovať o pomoci Ukrajine po Veľkej noci

Predseda Snemovne reprezentantov USA Mike Johnson chce uskutočniť hlasovanie o otázke pomoci Kyjevu „po Veľkej noci“, ktorú západné kresťanské denominácie oslavujú 31. marca, povedal v rozhovore Michael McCaul, šéf výboru pre zahraničnú politiku Snemovne reprezentantov pre CBS.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Je odhodlaný priniesť to do Snemovne po Veľkej noci. Pracujeme na tom,” zdôraznil predstaviteľ.

Nekonkretizoval však, akou formou bude táto iniciatíva predložená kongresmanom, ktorí odišli na dovolenku až 9. apríla. McCall dodal, že on sám by rád schválil pridelenie financií čo najskôr, keďže „situácia na Ukrajine je zložitá“.

Johnson blokuje Snemovne reprezentantov schválenie návrhu zákona, ktorý už schválili senátori, na pridelenie 60 miliárd dolárov na pomoc Ukrajine. Nevedno, do akej miery iniciatíva, o ktorej republikánsky predseda nechá hlasovať, uspokojí demokratov, ktorí tvoria menšinu v Snemovni reprezentantov a ovládajú Senát.

Ako sám Johnson uviedol, pred kongresmanmi stoja dôležitejšie úlohy, a to dokončenie prác na rozpočte Spojených štátov. Okrem toho varoval, že snemovňa nebude posudzovať dokument, ktorý neobsahuje ustanovenia o sprísnení bezpečnosti na hranici s Mexikom.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d