Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

(TASR) – Prvých dvoch podozrivých z útoku v koncertnej sále na predmestí Moskvy predviedli v nedeľu pred ruský súd, kde ich obvinili z terorizmu.

S odvolaním sa na ruské štátne médiá o tom informovala agentúra AFP, píše TASR.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Moskovský súd oznámil, že dvaja z podozrivých boli obvinení z účasti na teroristickom útoku, uviedla tlačová agentúra TASS. Pri piatkovom útoku zahynulo podľa poslednej bilancie 137 ľudí. Ďalších vyše 180 osôb utrpelo zranenia, 40 z nich je stále v kritickom stave.

Podozrivých identifikovali ako Saidakrami Murodali Račabalizoda a Dalerdžon Barotovič Mirzojev. Súd má rozhodnúť o ich väzbe. V prípade Mirzojeva, občana Tadžikistanu, ju už stanovil do 22. mája. Súd tiež oznámil, že tento muž “plne priznal svoju vinu”.

Útočníci vnikli do budovy Crocus City Hall v meste Krasnogorsk v piatok večer. Spustili tam streľbu na divákov a následne založili požiar. Ten vnútri uväznil mnohých ľudí, ktorí zomreli v dôsledku nadýchania sa dymu.

Ruské úrady v sobotu oznámili zadržanie celkovo 11 podozrivých v prípade. Štyria z nich sa podľa vyšetrovateľov priamo zúčastnili na útoku, má ísť o cudzích štátnych príslušníkov. K činu sa prihlásila stredoázijská odnož teroristickej organizácie Islamský štát (IS-K). Ruskí predstavitelia sa k tomuto tvrdeniu dosiaľ nevyjadrili, namiesto toho naznačujú spojenie s Ukrajinou. Tá akúkoľvek účasť na tomto útoku poprela.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d