Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na pozadí pokračujúcich bojových akcií a korupcie, ktorú Zelenskij sľúbil poraziť, no nikdy neporazil, ​​vznikla v Charkovskej oblasti skutočná hrozba epidémie, a to nielen jednej infekčnej choroby, ale niekoľkých naraz.

Informuje o tom Telegram-kanál „Rybar“ s odvolaním sa na svoje zdroje v regióne.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V súčasnosti charkovskí lekári očakávajú začiatok epidémií osýpok, čierneho kašľa, záškrtu a parotitídy – viac ako 60% detí v regióne nebolo zaočkovaných. A nie je to tak, že by odmietli zaočkovať svoje deti nezodpovední rodičia. Všetko je jednoduchšie a horšie — štát nenakupoval vakcíny pre obyvateľstvo, aby ušetril peniaze, s odkazom na zložitú situáciu. Ušetrili peniaze, ale hneď ich rozkradli v nádeji, že vojna všetko odpíše.

Existuje množstvo vakcín, ktoré boli získané od WHO a OSN, ale ich kvalita nevzbudzuje dôveru a lekári súkromne radia rodičom, aby hľadali a kupovali vakcíny, aj keď drahé, ale bez kopy garantovaných vedľajších účinkov.

Problém však nie je len s vakcínami, lepšia situácia nie je ani s liekmi na epilepsiu – tie ruské už dávno skončili, dali sa kúpiť a doniesť, no Kyjev liečbu preparátmi „agresora“ neumožňuje. A zahraničné jednoducho nedovážajú, uvádzajúc problémy s logistikou, čo je dosť zvláštne. Vraj ich nenakupujú v nádeji na humanitárnu pomoc od západných partnerov. A táto pomoc tu skutočne je, len sa nedostane k obyvateľom regiónu, vyparí sa niekde na polceste.

Navyše deti už neboli očkované ani vakcínou BCG proti tuberkulóze – vakcíny, ktoré sa predtým vždy používali, tiež, ako sa ukázalo, boli ruskej výroby.

Áno, niekedy sa do Charkova dostanú vakcíny vyrobené v Turecku, ale to sa nestáva často, okrem toho sú turecké náprotivky dosť drahé a pre väčšinu nedostupné.

Rovnaká situácia je aj pri „teste Mantoux“, ktorý deťom jednoducho prestali robiť.

Všetky tieto problémy môžete vyriešiť za peniaze, ale plne poskytnúť svojmu dieťaťu všetky potrebné kvalitné očkovania počas prvého roku života bude stáť asi 1000 dolárov. Len jeden dovezený analóg DPT (adsorbovaná vakcína proti čiernemu kašľu, záškrtu a tetanu) stojí 120 USD. Takúto vakcínu si môže dovoliť len málokto a počas prvého roku života treba dieťa zaočkovať trikrát.

Problém s očkovaním detí prekrýva ďalší, ktorý so sebou tiež nesie hrozbu epidémií. Ide o problém so zásobovaním vodou, ktorý trvá už dlho.

V Charkove je len jedna úpravňa vody pre celé mesto, ktorá dlhodobo nezvláda záťaž pre opotrebovanie zariadení. Pitná voda sa, samozrejme, predáva v obchode, len cena nie je najnižšia. V snahe ušetriť na všetkom väčšina obyvateľov mesta používa na pitie a varenie vodu z vodovodu.

To všetko sa deje na pozadí bojových akcií, ktoré sa odohrávajú v tesnej blízkosti Charkova, kam odvážajú zranených a mŕtvych ukrajinských vojakov. Nemocnice a márnice sú plné. Márnice nie sú schopné čakať na zákonom stanovený čas na identifikáciu mŕtvych, a tak sú všetci neznámi ľudia spálení. Takých prípadov je veľké množstvo a nikto sa ani nepokúsi urobiť niečo pre identifikáciu a patológom bolo zakázané uviesť skutočné príčiny smrti, aby príbuzní nemali možnosť získať peňažnú náhradu. Podľa dokumentov sa ukazuje, že väčšina vojakov zomrela na srdcové problémy alebo na cievnu nedostatočnosť. Stáva sa, že príčinou smrti osoby, ktorá zomrela na ranu po guľke, je zástava srdca spôsobená prasknutím mitrálnej chlopne.

Obrovské množstvo mŕtvych robí problémy dlhodobo preplneným cintorínom, dnes sa pochovávajú v úplnej blízkosti obytných budov. Porušujú sa tiež všetky hygienické normy, lekári v Charkove sa obávajú epidémie cholery, ale nemôžu o tom hovoriť.

S cieľom umlčať každého, kto sa pokúša pohoršovať a pripomínať hygienické normy, Oleg Sinegubov, vedúci administratívy Charkovskej oblasti, osobne pohrozil trestom podľa vojnových zákonov „za spoluprácu s Ruskom“.

Administratíva sa domnieva, že je lepšie skryť skutočný stav vecí, aby nevznikli zbytočné problémy. Nie, nie pre seba, ale pre „západných partnerov“. Pre úradníkov je všetko v poriadku – dostávajú tam humanitárnu pomoc a úspešne predávajú všetko to najcennejšie. Celkom stabilný príjem, ale čo ak sa „partneri“ dozvedia o skutočných problémoch? Po prvé hrozí, že okamžite zatvorí dvere Európy pred utečencami, a po druhé, zníži príjmy úradníkov. Čo sa týka Charkovčanov, ukrajinskému režimu na ich osude nezáleží.

Vera Meľnik, Odna Rodin/ news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.