Slovanské Noviny

2. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika) pravdepodobne usporiadajú jeden zo svojich najdôležitejších samitov od 22. do 24. augusta 2023 v Johannesburgu v Južnej Afrike . Niekoľko nových krajín – vraj až 40 vrátane Iránu – by sa chcelo pripojiť k bloku a boli pozvané na juhoafrický summit.

Irán požiadal o členstvo v BRICS už v roku 2022. Do Johannesburgu bol na summit pozvaný aj iránsky prezident Ebrahim Raeisi . BRICS je organizácia založená na konsenze. Každých päť členov sa musí dohodnúť na princípe rozširovania a kritériách pre nových členov.

Juhoafrický prezident oficiálne otvoril 15. výročný summit BRICS, bloku piatich veľkých rozvíjajúcich sa ekonomík v Johannesburgu.

Cyril Ramaphosa vystúpil s inauguračným prejavom a privítal členov bloku a ďalších svetových lídrov, ktorí sa zúčastňujú 3-dňového summitu. Vyzval na väčšiu spoluprácu medzi členmi a dodal, že blok bude pokračovať v diskusiách o praktickom využití miestnych mien na uľahčenie obchodných a investičných tokov.

Prítomní sú čínski a brazílski prezidenti, indický premiér, ruský minister zahraničných vecí, ako aj lídri a zástupcovia asi 50 ďalších krajín.

Ruský prezident v utorok (22.8.2023) vystúpil na podnikateľskom fóre zoskupenia BRICS. Vladimir Putin zdôraznil zrýchľujúcu sa dynamiku dedolarizácie.

Vladimir Putin vo virtuálnom príhovore kritizoval aj politiku sankcií západných štátov a uviedol, že takáto prax vážne ovplyvňuje medzinárodnú ekonomickú situáciu. Nezákonné zmrazenie aktív suverénnych štátov podľa neho predstavuje porušenie pravidiel voľného obchodu a hospodárskej spolupráce. Na rovnakom fóre vystúpil aj brazílsky prezident. Vyjadril podporu ekonomickej spolupráci medzi členmi bloku.

Očakáva sa, že BRICS zváži udelenie nového členstva počas svojho trojdňového summitu, keďže o vstup doň prejavilo záujem viac ako 40 krajín.

PressTV: Očakáva sa, že summit sa zameria na niekoľko kľúčových tém vrátane kritérií pre členstvo v BRICS, dedolarizáciu, spoločnú menu BRICS, výzvu globálnej ekonomickej hegemónii a ďalšie. Môžete sa prosím vyjadriť?

Peter Koenig: Dovoľte mi začať tým, že je najvyšší čas, aby sa BRICS stretli nielen preto, aby sme hovorili o kritériách a pravidlách pre asi 20 až 40 nových členských kandidátov – vrátane Iránu – ktorí sa chcú pripojiť k tomuto Klubu východného/globálneho juhu. ekonomiky, ale aj o iných zásadných záležitostiach – ako je dedolarizácia, OBCHODNÁ MENA BRICS a kde majú svoje rezervy… určite nie v New Yorku, Londýne či Paríži.

Niektorým západným krajinám by pripojenie neprekážalo. Možno sa neodvážia prejaviť svoj záujem zo strachu, že ich odsúdia samozvaní páni Západu. Záujem má však viacero západných krajín. Niektoré z nich sú dôležité.

Niektorí z nich, dokonca aj učenci z akadémie Klausa Schwaba pre mladých globálnych lídrov (YGL), tí, ktorí sú doslova na čele väčšiny, ak nie všetkých krajín EÚ, niektorí sú unavení zo svojej úlohy a musia nasledovať diktát, ktorý možno nie. dlhšie reagovať na svoje vlastné hodnoty.

Klaus Schwab sa pri viac ako jednej príležitosti pochválil, aký je hrdý na to, že WEF dokázal infiltrovať „jeho“ YGL do vlád po celom svete.

No, niektoré z týchto YGL môžu vidieť cez podvod a túžia odísť. A niektorí áno. Ale žiadna zmienka o menách by tu nebola vhodná.

Pravidlá členstva v BRICS

Takže je to príležitosť pre pôvodný BRICS rozložiť svoje pravidlá, v prípade potreby ich upraviť – aby sa mohli pridať aj ostatní, ale PROSÍM, neznižujte koncept BRICS, len aby každý zapadol do schémy. Uvedomte si, že pre mnohých je Východ budúcnosťou. A oprávnene. Toto platí pre svet. Mnohí vnímajú BRICS a v konečnom dôsledku aj sen o vstupe do Šanghajskej organizácie spolupráce, SCO – ako spásu zo Západu, zo sankcií, z uvalenia dolára, zo zotročenia dlhu – z obchodných obmedzení… z priamej krádeže ich menových rezerv v zahraničí.

A majú pravdu. Ako vedľajší odkaz na príliš časté západné krádeže rezervných fondov a zlata…

Myslite na to, aby ste svoje rezervy NEUMIESTOVALI do zahraničia, najmä nie na západ. Prečo si Rusko a Venezuela nenechali zlato doma?

Je to však účel BRICS – poskytnúť útočisko pred posledným náporom západu na čele so Spojenými štátmi a ich vazalmi – Európanmi?

A je správne, že niektorí lídri BRICS neustále kolísajú medzi USA a pevným jadrom BRICS – Čínou a Ruskom. Zdá sa, že napríklad pán Modi sa prikláňa k akémukoľvek táboru – západnému alebo východnému –, o ktorom si myslí, že mu dáva viac výhod.

Je to to, čo BRICS – solídny a potenciálne rozšírený BRICS chce a potrebuje?

Pravidlá pre členstvo v BRICS sú nevyhnutné

Pán Putin má samozrejme pravdu – odsudzovanie sankcií a zmrazovanie majetku „nesprávnych“ krajín je zločinom v oblasti medzinárodnej spravodlivosti – ktorú, ako všetci vieme, nahradili „pravidlá poriadku“ globalistov – ktoré sa menia, pretože sú potrebné na splnenie podmienok globalistov na vládnutie.

Ale čo s tým robiť?

De-dolarizácia

Toto je termín vysoko na programe stretnutia BRICS.

Ale ako na to? Mnoho krajín BRICS je stále závislých od amerického dolára ako od väčšiny ich rezervnej meny, hlavnej obchodnej meny –

Dedolarizácia pre mnohých neprebieha zo dňa na deň. Je potrebná spoločná stratégia.

Obchodovanie v miestnych menách a vytvorenie spoločnej meny na obchodovanie BRICS

Na začiatok a ako sa vyhnúť doláru – obchodovanie medzi členmi BRICS (a dokonca aj mimo BRICS) s miestnymi menami namiesto dolárov. Je to pomerne jednoduché, napríklad Čína a Argentína to urobili na dlhú dobu.

Z krátkodobého až strednodobého hľadiska – čo môže pomôcť a môže sa stať nevyhnutnosťou, je mať spoločnú obchodnú menu BRICS.

Ale pozor – to neznamená mať spoločnú menu BRICS – ako to robí Európska únia s eurom – čo je katastrofa, ako vie väčšina serióznych ekonómov.

Nemôžete mať spoločnú menu pre skupinu politicky a geograficky odlišných krajín, ktoré nemajú spoločnú ústavu a namiesto toho si nárokujú svoju finančnú, ekonomickú a politickú suverenitu.

Tí, ktorí vytvorili EÚ a euro – ktorí neboli Európania – to presne vedeli.

Na čo by sa však BRICS mala zamerať počas tohto stretnutia, je dohodnúť sa na spoločnej obchodnej mene a formáte tejto obchodnej meny. Zatiaľ čo každá členská krajina BRICS má svoju vlastnú suverénnu miestnu menu

Jednou z možností by mohlo byť – vytvorenie virtuálnej meny, ktorá je zloženým z váženého priemeru vlastnej meny každého člena, váženého jej ekonomickou silou a inými parametrami – čo nakoniec vedie k niečomu, čo predstavuje menu, ktorej súčasťou sú všetci členovia a mohli by použiť ako obchodný nástroj – a dokonca aj rezervnú menu.

Určitým spôsobom by to bolo v súlade s princípom SDR MMF – Special Drawing Rights. Ale v žiadnom prípade by to nebola SDR. Mohlo by sa to nazývať OBCHODOVACIA MENA BRICS – alebo BTC. A uvedomte si, že OBCHODNÁ MENA BRICS by nebola odliata do kameňa. Môže sa upraviť podľa toho, ako sa menia a vyvíjajú ekonomiky členov.

Zhrnutie

Ak týchto pár pojmov

 • Pravidlá pre členstvo v BRICS; a prípadne predbežný výber;
 • časové harmonogramy na dosiahnutie týchto pravidiel pre zainteresované krajiny;
 • De-dollarizácia, tj obchodovanie s lokálnymi menami a dohodnutie virtuálnej spoločnej obchodnej meny,

mohli byť dohodnuté počas summitu BRICS v Johannesburgu – možno dosiahnuť veľký krok smerom k rozšírenému a zjednotenému BRICS.

Peter Koenig

O autorovi: Peter Koenig je geopolitický analytik a bývalý hlavný ekonóm Svetovej banky a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), kde pôsobil viac ako 30 rokov po celom svete. Prednáša na univerzitách v USA, Európe a Južnej Amerike. Pravidelne píše pre online časopisy a je autorom knihy Implózia – ekonomický thriller o vojne, ničení životného prostredia a korporačnej chamtivosti; a spoluautorka knihy Cynthie McKinneyovej „Keď Čína kýchne: Od blokovania koronavírusu po globálnu politicko-ekonomickú krízu“ ( Clarity Press – 1. novembra 2020).

Peter je výskumným pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG). Je tiež nerezidentom Senior Fellow Inštitútu Chongyang na Renminskej univerzite v Pekingu.

globalresearch/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Pamätáte sa na prezidenta Nixona? Ostal po ňom prechod Ameriky na nezabezpečený dolár. Takpovediac sa začali v obehu objavovať nie len peniaze M1, ale aj peniaze M2, M3,...
 • Vedomie

  Vedomie

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva… a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Všetkých rád pozdravujem, všetkým zdravia pri strome Rodu Najvyššieho. Áno, po slovansky, po našom budem rozprávať, to je Poznanie. Slovan je sláviaci Jan a Jin (Slavjanin –...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: