Slovanské Noviny

1. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Izrael začal pozemnú operáciu, aj keď obmedzenú, na severe Gazy. Toto bola červená čiara pre skupiny proiránskeho odporu a výsledky sa začínajú dostavovať.

Proiránsky Hizballáh v Libanone začal zasahovať izraelské jednotky na hraniciach, proiránski Húsíovia v Jemene začali odpaľovať rakety a proiránske odbojové skupiny v Iraku a Sýrii začali zo vzduchu zasahovať americké základne.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V skutočnosti sa Jemen pod vládou Húsíov stal prvou arabskou krajinou, ktorá vyhlásila vojnu Izraelu od Jomkipurskej vojny v roku 1973.

Sheikh Ekrem Al Kaabi, generálny tajomník proiránskeho hnutia Al Najaba v Iraku:

„Iracký islamský odpor sa rozhodol vojensky oslobodiť Irak, táto otázka je vyriešená, vďaka Bohu za mudžahedínov. Vyhlásil vojnu proti USA a povedal: “Nebude žiadne zastavenie, žiadne prímerie, žiadne stiahnutie.”

Netrpezlivo sa očakáva prejav Hasana Nasralláha , vodcu Hizballáhu, ktorý je najväčšou nočnou morou Izraela po tvrdej facke, ktorú dostal v roku 2006, v piatok o tretej hodine.

Prvé informácie hovoria o tom, že Hizballáh oficiálne vstúpi do vojny. Pozrite sa, čo hovorí Mideast Spectator: „Každý, kto sleduje vojnu od 7. októbra, vie, že všetky strany netrpezlivo očakávajú ďalší krok skupín osi odporu, najmä Hizballáhu.“

Hizballáh, ktorý v 80. rokoch vytlačil Izrael z Libanonu a v roku 2006 bránil Juh pred ďalším pokusom o inváziu, je pre izraelskú armádu oveľa silnejší a schopnejší nepriateľ než Hamas či Islamský džihád.

Od začiatku vojny kolujú neoficiálne vyhlásenia a správy v médiách, ktoré tvrdia, že pozemný zásah Izraela v Gaze by bol považovaný za červenú líniu Hizballáhu. Hoci tieto vyhlásenia nie sú oficiálne, mnohí z vás sa pýtali, kedy vlastne Hizballáh zasiahne.

Hizballáh útočí na pozície IDF na libanonských hraniciach každý deň bez výnimky už od 8. októbra. Ohlásených je takmer 50 mučeníkov a sme zvedaví na počet izraelských obetí (IDF oznámila, že len včera zomrelo 11 jeho vojakov). Okrem mŕtvych bolo zničených aj mnoho vozidiel a tankov izraelskej armády.

Existujú však náznaky, že sa chystá niečo iné. Niečo väčšie. Je to bezprecedentné.

Počas posledných 24 dní Hizballáh dôsledne a úspešne zameriaval izraelské zariadenia na sledovanie a sledovanie pozdĺž libanonskej hranice.

Libanonská skupina v posledných týždňoch zničila desiatky radarových staníc, kamier na nočné videnie, infračervené senzory, komunikačné veže s dlhým dosahom, teleskopy a antény.

Vyradením väčšiny pozorovacej siete IDF tieto operácie účinne oslepili Izraelčanov na severe, najmä v Metule a okolitých osadách.

Možno sa začneme čudovať, prečo Hizballáh kladie taký dôraz na tento modus operandi, a nie na jednoduché zabíjanie vojakov alebo ničenie tankov.

Teraz, keď IDF venovali väčšinu svojich síl mestským bojovým operáciám v Gaze, na severe sa naskytá jedinečná príležitosť. Projekt, ktorý môže formovať budúcnosť regiónu. Hizballáh to vie a na túto chvíľu čaká už 17 rokov.

Sever je teraz úplnou slepou škvrnou a na základe aktuálnych informácií je veľmi pravdepodobné, že skutočná udalosť ešte len príde.

Jediné, čo môžeme urobiť, je počkať si na Nasralláhov prejav v piatok (o 15.00), no možno nás čakajú nejaké prekvapenia. “Sú tam všetky znaky.”

Áno, blíži sa veľká udalosť, volá sa regionálna vojna

Čo teda robí režim jedného muža v Turecku? Teda okrem zhromaždení a demonštrácií!

Radarová základňa v Küreciku v Malatyi, ktorá je zodpovedná za monitorovanie Iránu pre obranu Izraela, je plne funkčná.

Práve pristáli v Incirliku dva americké bombardéry B-1B z Nemecka. Tieto obrie lietadlá sa používajú na masívne bombardovacie nálety.

Dôvodom príletu lietadiel bolo doplnenie paliva. Skutočným dôvodom je vojna proti Libanonu a Sýrii.

A zatiaľ… Potom je možno cieľom Irán, čoskoro sa tam dostaneme. Ako viete, USA má obrovskú námornú flotilu umiestnenú vo východnom Stredomorí.

Režim jedného muža v Turecku pokračuje vo svojom členstve v NATO, uprostred hesiel Mehmetçik (epitet tureckého vojaka) do Gazy.

To môže byť jediný dôvod, prečo neuzavrieť mier s Asadom v Sýrii. Najmä v období, ako je toto, keď sa na našich hraniciach opäť blíži veľká vojna.

Skutočné nebezpečenstvo však spočíva v možnej vojne s Iránom.

Ako? Nechaj ma vysvetliť. Vo svojom vyhlásení z 28. októbra hovorca iránskych revolučných gárd Ramazan Sharif varoval, že vojna, ktorú začal Izrael v Gaze, by mohla zahŕňať americké sily a povedal:

„Všetky americké základne a lety v regióne sú pod dohľadom a kontrolou. Vojenské podporné operácie, ktoré USA poskytujú sionistom „sledujeme a sledujeme,“ povedal. Toto bolo vnímané ako skrytá hrozba.

Hoci neskôr vodca islamskej revolúcie v Iráne, ajatolláh Seyyed Ali Chamenei, vyzval na ekonomické sankcie namiesto vojny a požiadal všetky moslimské krajiny, aby sankcionovali režim v Tel Avive a zastavili vývoz ropy a tovaru do okupovaných oblastí.

Irán zmierňuje prvé tvrdé vyhlásenia. Hovorí, že nepôjde do vojny za iné národy. V teréne sú však veci veľmi komplikované a nie je jasné, čo sa stane.

Napríklad hovorca proiránskeho hnutia Ansarallah v Jemene tvrdil, že bojové lietadlá Spojených arabských emirátov podnikli útoky na Gazu.

Čína a Rusko podporujú Palestínu a vyhlasujú, že budú stáť pri Sýrii a Iráne.

Rusko má určite čo riešiť s Izraelom, ktorý podporoval Kyjev vo vojne na Ukrajine.

Čína je na druhej strane rada, že sa vojna namiesto Taiwanu a Juhočínskeho mora presunula do západnej Ázie.

Už začala vyjednávací proces s USA, ktoré sú v zložitej situácii a nemôžu viesť vojnu na troch frontoch.

Robí však vyhlásenia uisťujúce, že bude podporovať Irán a že nebude narušená jeho územná celistvosť. Tieto sa líšia od predchádzajúcich diplomatických rozhovorov na strednej ceste.

Nebezpečenstvo sa skrýva tu: Aké budú dôsledky, aj keď je tu malá možnosť, ak vypukne vojna a USA a NATO začnú využívať základne v Turecku a terčom bude aj Irán?

Predpokladajme, že Irán zasiahol Incirlik. Do poľa proti USA vykročili aj Rusko a Čína alebo proiránskym priaznivcom poskytli potrebné zbrane.

Tlak USA na Turecko sa zvýšil a bola využitá príležitosť porušiť dohodu z Montreux, ktorá chráni Čierne more pred inváziou NATO.

Navyše, na Kaukaze je už teraz napätie; Azerbajdžansko-izraelské vzťahy sú známe, Irán podporuje aj Arménsko.

Čo sa stane, ak sa Turecko a Irán nakoniec stretnú tvárou v tvár a Turecku bude v roku 1980 pridelená úloha Iraku a Erdoğanovi v roku 1980 úloha Saddáma?

Dôsledky toho by boli katastrofálne. V iránsko-irackej vojne za 8 rokov zahynulo takmer 2 milióny ľudí, hranice sa nezmenili, ale Irak bol úplne odsúdený pod USA.

V dôsledku toho sa slabá iracká vrana obyčajná stala obeťou amerického imperializmu a vznikol odštiepenecký bábkový štát Kurdistan. Nemali by sme sa pozrieť do histórie a poučiť sa z nej?

Dohoda z Adana z roku 1998 a Astanský proces z roku 2017 sa však vždy uskutočňovali v spolupráci medzi Iránom a Tureckom proti terorizmu a dosiahli sa veľmi dôležité výsledky.

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú musí Turecko urobiť, je zabrániť používaniu imperialistických základní na svojom území proti svojim susedom a regionálnym krajinám a okamžite uzavrieť mier s Damaskom.

Toto je jediný spôsob, ako podporiť Palestínu. Pokiaľ to neurobí, to, čo sa stane, budú len prázdne slová.

Huseyin Vodinali

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d