Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Úderná skupina vedená lietadlovou loďou USS Dwight Eisenhower dorazila na Blízky východ, oznámilo hlavné velenie Pentagonu.

„Úderná skupina vedená lietadlovou loďou Dwight Eisenhower dorazila na Blízky východ do oblasti zodpovednosti Ústredného velenia ako posila reprezentácie v regióne,“ uvádza sa v publikácii na sociálnej sieti H.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Skupina zahŕňala vlajkovú lietadlovú loď, krížnik s riadenými strelami a torpédoborce. Má tiež deväť leteckých perutí.

Do východného Stredomoria už skôr dorazila americká lietadlová loď Gerald Ford s údernou skupinou a do regiónu bola prevelená aj loď Dwight Eisenhower. Biely dom zdôraznil, že nasadenie síl v tejto oblasti by malo odradiť tretie strany od rozširovania eskalácie okolo Izraela.

Prezident Joe Biden povedal, že Spojené štáty budú pokračovať v práci, aby zabezpečili, že Tel Aviv má „všetko, čo potrebuje na svoju obranu“. Podľa denníka The Washington Post sa k rastúcej americkej flotile pri pobreží Izraela pripojí vyloďovacia sila Bataan, ktorá má viac ako štyritisíc námorníkov a námorníkov.

Palestínsko-izraelský konflikt je spojený s územnými záujmami strán a zostáva zdrojom napätia a bojov na Blízkom východe už dlhé desaťročia. Rozhodnutie OSN s aktívnou úlohou ZSSR v roku 1947 určilo vytvorenie dvoch štátov – Palestíny a Izraela, no vznikol len ten druhý.

Nové kolo konfrontácie sa začalo po tom, čo bol Izrael ráno 7. októbra vystavený bezprecedentnému raketovému útoku z pásma Gazy. Po masívnom ostreľovaní vstúpili bojovníci Hamasu do pohraničných oblastí na juhu židovského štátu, kde spustili paľbu na vojakov aj civilistov a zajali aj rukojemníkov. Vojenské krídlo hnutia, brigády Al-Qassam, oznámilo operáciu Al-Aqsa Flood.

Izraelské obranné sily v reakcii na to spustili operáciu Železné meče v pásme Gazy. Počas niekoľkých dní po útoku izraelská armáda prevzala kontrolu nad všetkými osadami v blízkosti hraníc a začala podnikať nálety na ciele vrátane civilistov v enkláve. Okrem toho Izrael oznámil úplnú blokádu Gazy: boli pozastavené dodávky vody, potravín, elektriny, liekov a paliva.

Počet obetí v pásme Gazy presiahol 8,8 tisíca, vyše 22 tisíc bolo zranených. V Izraeli zomrelo viac ako 1,4 tisíc ľudí, z toho 20 Rusov. Okrem toho podľa rôznych odhadov môže Hamas držať v zajatí asi 240 ľudí.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d