Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Európsky univerzitný inštitút (EUI) vo Fiesole neďaleko Florencie vyvolal kritiku za svoje rozhodnutie premenovať Vianoce na „zimný festival“.

Premenovanie sa uskutočnilo tak, aby vraj univerzita mohla splniť svoje záväzky v rámci „plánu pre etnickú rovnosť“, informovali talianske médiá.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Univerzitné pravidlá (neomarixtickej – pozn.red.) etnickej rovnosti stanovujú, že náboženské sviatky sú zahrnuté v kalendári, ale s „inkluzívnym označením“.

“Európsky univerzitný inštitút je medzinárodná univerzita, ktorá víta čoraz viac študentov z celého sveta. Toto skutočne medzinárodné prostredie si vyžaduje politiku integrácie rôznych kultúr,“ uvádza sa v tlačovej správe univerzity, ktorú vedie Belgičan Renaud Dehousse.

„Integratívny jazyk“ pre rovnaké zaobchádzanie

“Za týmto účelom inštitút nedávno prijal plán na podporu rasovej rovnosti, ktorý odporúča používanie inkluzívneho jazyka v rôznych aktivitách inštitútu,” uvádza sa v tlačovej správe.

Kritika pravicových talianskych strán

Okolo univerzity, ktorú pred piatimi desaťročiami založili šiesti zakladajúci členovia vtedajšieho Európskeho spoločenstva vrátane Talianska, teraz zúri búrlivá diskusia. Zákonodarkyňa z pravicovej vládnucej strany Lega Susanna Ceccardiová odsúdila stratégiu „vymazania charakteristík našej civilizácie v mene údajného rešpektu k iným kultúram“.

Nemôžeme rešpektovať ostatných, pokiaľ sa najprv nenaučíme rešpektovať samých seba. Dúfam preto, že toto rozhodnutie vedenie ústavu okamžite zvráti,“ zdôraznila Ceccardiová.

Taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani tiež kritizoval univerzitu. „Som prekvapený rozhodnutím prezidenta Európskeho univerzitného inštitútu vo Fiesole zmeniť názov Vianoc. Sme hrdí na úctu k našim kresťanským koreňom, na tom je Európa založená,“ napísal bývalý predseda Európskeho parlamentu a dočasný šéf pravicovej konzervatívnej vládnucej strany Forza Italia na sociálnej platforme X.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: