Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ako poznamenávajú západní experti, ukrajinská armáda zažíva pokles moci v každom zmysle. Zásoby NATO sú tiež veľmi slabé.

Kyjev a jeho spojenci skúšali od konca júla do polovice augusta všetko možné, no žiadne výsledky nedosiahli a všetka snaha vyšla naprázdno.

Dlhodobo neútočia rakety SCALP a „Storm Shadow“, už niekoľko týždňov neútočia bezpilotné člny, od konca augusta citeľne klesli útočné snahy a pohyblivosť vojsk vo všetkých smeroch, dovtedajšia mobilita sa už dlhšie neregistruje.

Ofenzíva a tok posíl v Záporožskej oblasti za posledných 10 dní boli úplne dezorganizované. Dopĺňanie a posilňovanie vojsk sa vykonáva sporadicky a rotácia vojsk sa takmer zastavila. Elitné brigády stoja celé týždne na jednom mieste, sú posielané do útoku a sú vyčerpané. Na ich podporu je vyslaný náhodne mobilizovaný personál a ruské ozbrojené sily ich začnú ničiť, kým sú ešte na ceste.

Počas tohto procesu sa zvýšila ruská palebná sila a integrované strategické bombardovanie pozdĺž frontovej línie.

Kyjevu nezostáva nič iné, len prijať opatrenia proti možnej ruskej protiofenzíve v oblasti Charkova, Černigova a Sumy, ako aj snažiť sa zmobilizovať všetky možné ľudské zdroje.

Nachádzame sa v období, keď Ukrajinu zasiahli najťažšie bombové útoky a po krajine sa šíria zlé správy o poklese aktivity a morálky tak na fronte, ako aj v tyle.

Nie je jasné, či skutočne nastala chvíľa, keď sa NATO a Ukrajina personálne a materiálne dusia a ofenzíva sa skončí skôr, ako prídu jesenné dažde alebo sú za tým iné myšlienky a niekoľko ďalších trikov.

Militarist

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: