Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na snímke uprostred predseda strany Progresívne Slovensko a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka spolu s tímom počas tlačovej konferencie k parlamentným voľbám v Bratislave v stredu 1. februára 2023. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Hra, ktorú hrajú poslanci za Progresívne Slovensko v Európskom parlamente je naozaj nebezpečná. Nebezpečná nielen pre Slovensko a jeho ľudí, ale aj pre nich samotných.

Ak si totiž Slováci uvedomia, a mnohí si to určite uvedomia, čo títo „slovenskí“ europoslanci robia, tak na svoje bruselské teplé miesta môžu po nasledujúcich voľbách do Európskeho parlamentu zabudnúť. Kto nepomáha, respektíve škodí Slovensku, tak ten tam nemá čo robiť.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Šíriť klamstvá o Slovensku je vlastizrada

To, čo robia „slovenskí“ europoslanci v Bruseli dokumentoval premiér Robert Fico na vystúpení podpredsedu Európskeho parlamentu a člena strany Progresívne Slovensko Martina Hojsíka. Nič rukolapnejšie ľudia vidieť nemohli. Na protislovenskú činnosť poukázal nielen premiér Fico na tlačovej besede, ale v statuse aj Ľuboš Blaha, podpredseda Národnej rady SR a podpredseda strany Smer-SSD, podľa ktoréo je Progresívne Slovensko protislovenský extrém, ktorý majú po krk aj niektorí politici z opozície. „Progresívne Slovensko sa dostalo do kompletnej politickej izolácie, už aj KDH sa od nich dištancuje za to, ako kydajú v Bruseli na Slovensko,“ skonštatoval Blaha hneď v úvode.

Šíriť klamstvá o Slovensku a lobovať za to, aby vlastnému štátu brali peniaze, to je vážne cez čiaru.

Robert Fico to podľa Blahu povedal úplne presne – PS nie je Progresívne Slovensko, ale Proti Slovensko. „Šimečka behá po Bruseli a lobuje za to, aby nám zobrali európske peniaze. Tým neubližuje Smeru, ale Slovákom. Eurokomisár Reynders z progresivistickej frakcie, v ktorej sedí aj Šimečka, posiela na Slovensko trápne listy, ktoré nesú rukopis Progresívcov. Europoslanec Hojsík z PS bohapusto klame o Slovensku, vraj je tu rozvrat právneho štátu, vraj tu nič nefunguje, vraj vláda slúži Putinovi a podobné výplody chorej mysle,“ pripomína niektoré činy progresívcov a vzápätí tvrdo dodáva: „Áno, toto je vlastizrada. Šíriť klamstvá o Slovensku a lobovať za to, aby vlastnému štátu brali peniaze, to je vážne cez čiaru.“

Poslanci v EÚ majú obhajovať vlastný štát

A už toho podľa podpredsedu Smer-SSD majú plné zuby aj opoziční partneri PS-ka. „Poslanec Hajko z KDH v relácii so mnou potvrdil, že KDH pošle do Bruselu list, kde vyvracajú lži PS-károv a jasne konštatujú, že Slovensko aj bez Lipšicovho ÚŠP má spôsobilosť ďalej normálne fungovať v oblasti právneho štátu. Hajko odo mňa v RTVS viackrát schytal, najmä za podporu liberála Korčoka a za to ich nekonečné farizejstvo, ale za toto som ho otvorene pochválil,“ uvádza ďalej Blaha, podľa ktorého sa PS dostalo do totálnej izolácie. „Nikto z vládnej koalície im nepovie inak, ako Judáši. A v opozícii to nie je o moc lepšie,“ prezrádza Blaha s tým, že už aj KDH sa od ich protislovenských aktivít začína dištancovať.

„Matovičovci ich nenávidia, ale to je jedno, OĽaNO sú ako sekta nedotknuteľných v Indii – za nich sa hanbí každý,“ sarkasticky poznamenal Blaha na margo hnutia Slovensko. „PS-ke už ostáva len miniatúrne SaS, ktoré má pred sebou s Gröhlingom na čele svoje posledné tri roky v parlamente. PS-ko ich čoskoro úplne vykostí,“ pokračuje v sarkazme smerácky podpredseda. „Sem to dopracoval Šimečka. Spolu so svojím fotrom, ktorý týmto progresivistickým chrapúnstvam vymyslel aj ideologické zdôvodnenie – vraj europoslanci majú obhajovať EÚ a nie svoj vlastný štát,“ pohoršuje sa Blaha, ktorý vzápätí ešte pritvrdil: „Ako si môže europoslanec Hojsík dovoliť takto primitívne kopať do Slovenska a vymýšľať si o nás úplné nezmysly?“

Svoje si od podpredsedu Národnej rady SR schytal aj bývalý premiér, ktorý sa po odchode z funkcie tiež odel do farieb PS. „A ten ich Ódor tu niekoľko mesiacov hnil na Úrade vlády ako krumpľa vo vreci, kašľal na eurofondy, nič neurobil a dnes by chcel o európske peniaze Slovensko dokonca pripraviť. Spolu so Šimečkom lobujú za to, aby ublížili vlastnému štátu. Aj napriek tomu, že ich slovenský parlament na základe mojej rezolúcie vyzval, aby prestali špiniť na Slovensko,“ skonštatoval Ľuboš Blaha, ktorý záverom ešte dodal: „PS je extrém. A tak sa k nim aj musíme správať. Ja rešpektujem akýkoľvek názor, ale nerešpektujem, ak niekto nenávidí Slovensko a kydá naňho v zahraničí.“ Blaha napokon ešte sarkasticky zagratuloval Šimečkovi, ktorý vraj toľko rozprával, že Smer je izolovaný, až ten vyhrali dvojo volieb a do izolácie sa dostal on sám.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d