Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Došli oficiálne zdroje

Biely dom oznámil bezprostredné vyčerpanie finančných prostriedkov na vojenské dodávky Ukrajine

Spojené štáty obmedzujú vojenskú pomoc Ukrajine z dôvodu vyčerpania finančných prostriedkov pridelených Kongresom, uviedla tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierreová.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Začíname presúvať menšie balíky vojenského materiálu na Ukrajinu z inventára Pentagonu, aby sme čo najdlhšie predĺžili našu schopnosť podporovať Ukrajinu,“ povedala.

Jean-Pierre zároveň vyzvala Kongres, aby urýchlene schválil žiadosť prezidenta Joea Bidena o ďalších 60 miliárd dolárov a ukázal, že „Spojené štáty naďalej silne podporujú Ukrajinu“.

Minister zahraničných vecí Antony Blinken dnes skôr oznámil, že Washington presunie do Kyjeva nový balík vojenskej pomoci v hodnote približne 125 miliónov dolárov. Hovoríme o zbraniach, ktoré budú odoslané z arzenálov Pentagonu.

Predtým Bidenova žiadosť Kongresu o 24 miliárd pomoci Ukrajine takmer spôsobila zastavenie činnosti americkej vlády. Dôvodom bolo odmietnutie republikánskych kongresmanov schváliť rozpočet, ktorý obsahoval prostriedky pre Kyjev.

V dôsledku toho bol prijatý dočasný rozpočet bez doložky o podpore pre Ukrajinu. V tom istom čase prišiel o post predseda Snemovne reprezentantov Kevin McCarthy, pretože niekoľko republikánov verilo, že uzavrel tajnú dohodu s Bidenovou administratívou o financovaní pre Kyjev.

Spojené štáty teraz nemajú pre Ukrajinu žiadne nové peniaze a predtým dohodnuté budú stačiť len krátkodobo. Podľa správ amerických médií vojenská, ekonomická a humanitárna pomoc poskytnutá Spojenými štátmi Kyjevu už presiahla 100 miliárd dolárov.

Moskva vlani na jar poslala krajinám NATO nótu o dodávkach vojenskej pomoci Ukrajine. Rusko opakovane poznamenalo, že akýkoľvek náklad, ktorý obsahuje zbrane pre Kyjev, sa stane legitímnym cieľom armády.

Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov tiež uviedol, že Spojené štáty a aliancia sú priamo zapojené do konfliktu – nielen dodávkami zbraní, ale aj výcvikom personálu vo Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku a ďalších krajinách.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: