Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Baránek: Čo sa asi momentálne deje na policajnom Prezídiu, Úrade špeciálnej prokuratúry, v NAKA a Úrade inšpekčnej služby?

Mnohí Slováci majú ešte v živej pamäti čo všetko sa odohrávalo v našich bezpečnostných zložkách týždne a mesiace pred predčasnými parlamentnými voľbami. Zatýkania a doslova boj medzi NAKA, policajnou inšpekciou, SIS a ďalšími zložkami polície presiahli dokonca hranice Slovenska.

Čo sa v nich bude diať teraz, po voľbách?

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Alebo sa čo sa tam bude diať?

Situáciu v bezpečnostných zložkách azda najcitlivejšie vnímali v strane Smer-SSD, ktorej členovia a nominanti skončili nielen vo väzbe, ale dokonca vo väzení. Aj preto je zaujímavé, čo sa bude diať v týchto zložkách po tom, ako Robert Fico zostaví novú vládu. Zaujímavý pohľad na to v statuse priniesol politológ Ján Baránek. „Nejdem teraz komentovať výsledok volieb. Iba by som rád, naozaj rád vedel, čo sa momentálne deje na Prezídiu policajného zboru, na Úrade špeciálnej prokuratúry, v NAKA, na Úrade inšpekčnej služby (inšpekcia policajného zboru).

Alebo, čo sa tam v najbližších dňoch bude diať…,“ poznamenal v krátkosti Ján Baranek. Nuž bude tam zrejme poriadne „horúco“ aj napriek tomu, že leto už skončilo a pred nami je jeseň a zima.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d