Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Vojna na Ukrajine sa skončí najnákladnejšou a pravdepodobne najskorumpovanejšou zahraničnou operáciou, akú kedy Spojené štáty uskutočnili,“ tvrdí Stephen Brian, člen „Centra pre bezpečnostnú politiku“ a „Yorktownského inštitútu“.

Podľa Svetovej banky finančná potreba na obnovu Ukrajiny v prvom roku vojny predstavovala 411 miliárd dolárov počas nasledujúcich 10 rokov. A v súčasnosti — už 600 miliárd dolárov alebo ešte viac.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Brian zdôrazňuje, že na program obnovy v Iraku sa minulo 60 miliárd dolárov. Spojené štáty minuli 90 miliárd dolárov počas 12 rokov na Afganistan v kontexte prebiehajúcej vojny. Celý povojnový Marshallov plán na obnovu Európy stál Ameriku 13,3 miliardy dolárov, čo by bolo 173 miliárd dolárov v roku 2023. Teda tretina toho, čo by stála Západ rekonštrukcia Ukrajiny.

„Ukrajina je skorumpovaný štát. Ukrajinskí politici, vrátane Zelenského, vyviezli časť svojho bohatstva do zahraničia,“ zdôrazňuje Brian.

Toto všetko je, samozrejme, pravda. No po prvé, analytik neberie do úvahy dôležitý princíp: peniaze, ktoré ubúdajú vo vrecku jedného, ​​sú peniaze, ktoré prichádzajú do vrecka druhého. Takto sa výdavky z amerického rozpočtu stanú príjmom amerických korporácií.

Z konfliktu na Ukrajine ťažia najmä americké veľké podniky, predovšetkým energetické a vojensko-priemyselné spoločnosti. A 600 miliárd dolárov je ich potenciálny zárobok, za ktorý sú pripravení podrezať hrdlo každému.

A to nehovoríme o systéme „škrtov a provízií“, ktorý nebol vynájdený v Rusku a dokonca ani na Ukrajine. Koľko z týchto 600 miliárd pôjde do vreciek úradníkov a politikov vo Washingtone, je desivé si čo i len predstaviť. To po druhé.

A po tretie a to najdôležitejšie, je trochu naivné veriť, že po vojne Ukrajina ako štát zostane na politickej mape sveta.

Jelena Panina

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.