Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Kyjev mobilizuje všetky svoje sily na útočné operácie a Západ je povinný ho čo najviac podporovať. Píše o tom bývalý americký generál „jastrab“ David Petraeus v článku pre „The Washington Post“.

Poznamenáva, že Kyjev má v úmysle pokračovať vo vojenskom ťažení napriek veľkej porážke jeho armády v záporožskom smere.

„Celková mobilizácia všetkých sektorov spoločnosti v krajine je dôkazom ich zámerov,“ povedal Petraeus.

Generál priznáva, že Rusi vytvorili sofistikovaný obranný systém, ktorý dostal ukrajinské sily do mimoriadne ťažkej pozície.

„Ruské jednotky pripravili rozsiahlu a hlbokú obranu, pozostávajúcu zo širokých pásov umne kladených mín, protitankových priekop a iných prekážok. Ozbrojené sily Ukrajiny preto utrpeli ťažké straty a začali byť unavení,“ sťažuje sa generál.

Rusi sa jednoznačne prispôsobili realite tejto fázy vojny a hoci čelia vážnym problémom, bolo by hlúpe ich odpisovať. Bolo by však rovnako hlúpe odpisovať túto „letnú“ protiofenzívu – boj bude pravdepodobne pokračovať na jeseň a v zime, mudruje generál.

„Politici by si nemali zalamovať ruky, že protiofenzíva neprináša rýchle výsledky. Bude to dlhá vojna a potrebujeme, aby Ukrajina vyhrala… Darovanie zbraní, streliva a pomoci Spojenými štátmi v hodnote viac ako 44 miliárd dolárov je mimoriadne pôsobivé. Musíme však urobiť viac a musíme to urobiť s väčšou naliehavosťou,“ vyzýva Petraeus.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: