Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Tak jednoducho a tak jednoznačne. Napísal to novinár známy svojou nenávisťou voči Rusku. A ak by ste čakali, že je to irónia, tak sa mýlite. Myslí to úplne vážne. Pochopil, že pätina národa nemôže diktovať zvyšku národa, ktorý sa necíti byť súčasťou západu.

Soltész ide na to cez štatistiku a čísla: „Matematickou podstatou slobodných a férových volieb je, že rozhodujúca väčšina má z ich výsledku radosť. Minimálne v prvý deň prinášajú viac radosti než žiaľu. No nech by ste už patrili do ktoréhokoľvek tábora, víťazného či porazeného, mali by ste oceniť, že sme si na Slovensku konečne ujasnili, kto sme a kam patríme. Voľby mali po 25 rokoch opäť charakter referenda a spoločnosť sa rozhodla korigovať chybu, ktorej sa pred štvrťstoročím dopustila. Volebná mapa jasne ukazuje, že Slovensko nepatrí na Západ.“

Lebo Fico…

To by nebol Soltész, keby si odpustil odstavec venovaný R. Ficovi. Samozrejme s nenávisťou: „Robert Fico netajil, že sa vydá cestou viktoriánskeho Maďarska, ktorá môže byť dlhá a kľukatá, nevyhnutne však vedie do Moskvy. Ešte nikdy nebol taký autentický ako práve teraz, keď bojoval o svoju existenciu. Existenčná kríza z ľudí spoľahlivo vyžmýka všetko, čo v nich je.“

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Robert Fico plánuje vládnuť ako autokrat a technikálie gleichschaltovania krajiny nebudú podstatné. Mapu k neliberálnej demokracii už dávno nakreslili v Moskve a v Budapešti, rozdiel je len v tom, že náš vodca sa bude musieť dostať do cieľa rýchle, čiže sa nebude môcť ohliadať na bezpečnosť a pohodlie pasažierov. Na to by ste sa radšej mali pripraviť. Hoci, samozrejme, stále platí, že on by si to nedovolil, pretože by to ľudia nedopustili a vám sa to predsa stať nemôže,“ pokračuje Soltész.

„Pokiaľ predsa len uprednostňujete realitu pred nádejou, ktorá je zo svojej podstaty opakom racionálne očakávateľného vývoja, je načase umlčať srdiečko a zapojiť mozog. Srdce je sval, na myslenie sa nehodí. Voľby sú exaktným obrazom stavu spoločnosti v deň ich konania. Toto je Slovensko. Isteže nie je nemenné, no prípadná zmena by znamenala pomalú, dekády trvajúcu spoločenskú evolúciu, ktorá viac nedostane šancu,“ uznáva prehru známy novinár.

Áno, časť občanov chce byť súčasťou západu. A Soltész to vie: „Iste, zhruba pätina občanov Slovenskej republiky by na Západ patriť chcela, nielen blahobytom, ale aj hodnotovo. To však na volebné víťazstvo nestačí. Nikto ten stav nezavinil, je výsledkom stáročného vývoja a prevládajúcich kultúrnych vzorcov, ktoré riadia našu spoločnosť. Každý skutočný demokrat musí akceptovať, že Slovensko je také, ako ho ukazuje volebný výsledok. Nijaký príčetný demokrat nemôže mať ambíciu znásilniť demokratickú väčšinu vlastného národa.“

Choďte na západ

A prichádza záver. Tu si známy novinár neodpustil svoje známe sarkastické poznámky voči vlastnému národu. „Ak chcete žiť na Západe, má to logické a celkom nekonfliktné riešenie. Choďte na Západ. Ostatným blahoželáme k volebnému výsledku a prvému dňu života v ruskom svete, ktorý si vypýtali. Nezažívame žiadnu apokalypsu, len citeľnú zmenu. Zmenu, ktorú si naša spoločnosť slobodne a veľmi presvedčivo vyžiadala. Život na Slovensku sa tým neskončí. Ľudia žijú aj na ruskom vidieku,“ uzavrel novinár, ktorý nenávidí Rusov aj Slovákov.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d