Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Nedávne predvolebné vyjadrenia nepolitika a bývalého hokejistu Andreja Sekeru časť verejnosti v skutku prekvapila. Športovec, ktorý sa k politike takmer vôbec nevyjadruje, už s rôznymi vládnymi krokmi stratil trpezlivosť. Na Slovensku je vraj až priveľa dúhovej propagandy a na Ukrajincov sa nachádzajú peniaze oveľa ľahšie, ako na Slovákov.

Sekera patrí medzi najlepších slovenských hokejových obrancov samostatnej histórie. Má za sebou 16 sezón v zámorskej NHL, počas ktorých stihol odohrať v základnej časti 842 zápasov, v ktorých zaznamenal 253 bodov za 51 gólov a 202 asistencií. Slovensko reprezentoval na osmich svetových šampionátoch a na dvoch olympiádach. O jeho vyjadreniach informoval portál hetrik.sk, s odvolaním sa na portál Sportnet.

„Na Slovensku som bol vždy rád a rád som sa sem vracal. Samozrejme, niektoré veci mi tu trošku prekážajú, ale myslím, že nie som jediný. Sú to napríklad určité služby. Dúfam, že sa to pohne dobrým smerom a zlepší sa to. Najmä, čo sa týka starostlivosti o ľudí. Niekedy som bol z toho v šoku, aký je stav na Slovensku oproti svetu.Tri roky sa nehovorilo o ničom inom, iba koľko ľudí zahynulo, koľko je chorých a nakazených covidom-19. Nič pozitívne,“ slobodne vyjadril svoj názor Sekera.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Dúhovej propagandy už je veľa“

Na Slovensku mohli v parlamentných voľbách uspieť aj progresívne sily. Tie však so sebou prinášajú viaceré témy, s ktorými sa väčšina slovenského obyvateľstva nestotožňuje. Určitú formu liberálnej propagandy na Slovensku si všimol aj Sekera.

„Teraz prišla dúhová propaganda. Myslel som si, že iba v USA toho bolo veľa, ale už i na Slovensku sa to veľa tlačí do médií. Najlepšie je nesledovať televíziu a mať svätý pokoj,“ tvrdí Sekera.

Ukrajinec prioritou?

Tomu nevonia ani to, ako niektoré strany dávajú do popredia podporu Ukrajiny a často ju dokonca stavajú v rebríčku svojich priorít nad záujmy Slovenska a jeho občanov.

„Nemám nič proti ľudom z Ukrajiny alebo utečencom z krajiny, ktorá je postihnutá vojnou. Pre nich sa nájdu peniaze hneď, ale keď vlastní ľudia potrebujú pomôcť, tak sa peniaze hľadajú ťažko. Príde mi to scestné,“ odvážne uzavrel Sekera.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d