Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kongresman Buck predloží rezolúciu vyzývajúcu na odvolanie Bidena z moci

Člen americkej Snemovne reprezentantov Ken Buck oznámil svoj zámer predložiť rezolúciu vyzývajúcu vládu, aby sa odvolala na 25. dodatok k ústave a odvolala prezidenta Joea Bidena z moci, uvádza Fox News.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Toto ustanovenie umožňuje, aby sa takýto proces začal, ak väčšina vyšších administratívnych úradníkov a viceprezident dospejú k záveru, že hlava štátu nie je schopná vykonávať svoje funkcie. V tomto prípade sa jeho povinnosti presúvajú na jeho zástupcu.

Najzávažnejším dôvodom na začatie tohto konania je podľa kongresmana nedávna správa špeciálneho prokurátora Roberta Heura. Napriek tomu, že dokument neobsahuje závery o potrebe vzniesť obvinenie proti Bidenovi, Biden je v ňom charakterizovaný ako „starší muž so slabou pamäťou“.

Ako poznamenal Buck, informácie uvedené v správe odrážajú to, čoho boli mnohí Američania už dlho svedkami – neschopnosť amerického prezidenta plniť si povinnosti náčelníka generálneho štábu.

“Sociálne a bezpečnostné výzvy, ktorým naša krajina čelí, sú nespočetné a vyžadujú, aby mal výkonný riaditeľ silné kognitívne a fyzické schopnosti. Je načase, aby viceprezident a kabinet dali záujmy krajiny na prvé miesto a posunuli sa vpred s 25. dodatkom,” zdôraznil.

V posledných týždňoch sa Bidenove problémy s pamäťou obzvlášť vyostrili: trikrát vyrozprával príbehy, v ktorých namiesto súčasných hláv štátov omylom spomenul ich zosnulých predchodcov.

Novú vlnu rozhorčenia vyvolala Heurova správa, ktorú vypracoval na záver vyšetrovania nesprávneho uchovávania tajných dokumentov prezidentom. Podľa správy nebol Biden počas komunikácie s tímom špeciálneho poradcu schopný presne uviesť dátumy začiatku a konca svojej práce viceprezidenta, ako aj dátum smrti svojho syna Beaua.

Zároveň následne s osobitným prejavom vystúpil aj samotný šéf Bieleho domu, ktorý nad takýmito hodnoteniami vyjadril rozhorčenie. S jeho pamäťou uistil, že „všetko je v poriadku“. Americký líder sa však v závere svojho prejavu opäť zle vyjadril a pomýlil si Egypt s Mexikom.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d