Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Dánsko je po Veľkej Británii a Nemecku na treťom mieste v Európe, pokiaľ ide o vojnu na Ukrajine.

Dnes sa tým chvália dánske noviny. Pretože Dánsko so 6 miliónmi ľudí má oveľa menšiu ekonomiku ako Nemecko s 80 miliónmi a Spojené kráľovstvo so 60 miliónmi, Dánsko je, v pomere k HDP, pravdepodobne jedným z premiantov európskych výdavkov na Ukrajinu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Aby dánski politici dokázali svoju lojalitu k USA až do bodu sebazničenia Dánska, dali všetko dánske delostrelectvo vrátane munície Ukrajine. Zámok, pažba a hlaveň. Predstav si to! Dánsko už nemá žiadne delostrelectvo. Žiadne. A bez vybavenia na výcvik a cvičenia a nekonečných dodacích lehôt pre nové delostrelecké vybavenie a muníciu NATO si Dánsko možno samo zničilo svoje delostrelecké schopnosti na 5 až 10 rokov.

Nasledujúcich 5 až 10 rokov bude dánska armáda bez účinného delostrelectva – a ako dôležitosť delostrelectva preukázala vojna na Ukrajine, bez delostrelectva bude dánska armáda bezbranná v akejkoľvek veľkej vojne (čo kričia samotní dánski politici o príchode).

Dánski politici v skutočnosti obetujú vlastnú bezpečnosť Dánska, len aby podporili svoju osobnú kariéru a potešili USA.

Dánsko je lídrom vo vojne klamstiev a propagandy

Na 2-ročné výročie vojny na Ukrajine som skontroloval noviny v Dánsku, Spojenom kráľovstve, Nemecku, Francúzsku, Švédsku, Nórsku a samozrejme v USA.

Žiadna iná zo spomenutých krajín sa ani len nepribližuje intenzite vojnového štvania, ktorú prinášajú správy dvoch popredných dánskych novín o vojne na Ukrajine.

Dve popredné dánske noviny „Berlingske Tidende“ a „Politiken“ sú až po okraj naplnené „odborníkmi“ a „komentármi“, že Ukrajina môže pokračovať vo vojne, že Dánsko ako súčasť Európy bude čoskoro prepadnuté Ruskom atď.

Demonštrácia na ukrajinskom veľvyslanectve s cieľom „donútiť Rusko platiť“ je pokrytá, ako keby to bola verejná demonštrácia milióna ľudí – až kým v texte neuvidíte, že sa zúčastnilo iba 500 osôb (pravdepodobne všetci občania Ukrajiny).

Dánska premiérka Mette Frederiksen tiež poskytla pre „ Berlingske Tidende“ dlhý rozhovor venovaný podpore pokračovania Ukrajiny v prehratom boji. Výber východiska pre svoju vojnovú propagandu premiérkou Mette Frederiksenovou je posolstvom samo o sebe.

Ako líderka sociálnych demokratov by bolo logickou voľbou pre premiérku Mette Frederiksenovú poskytnúť rozhovor pre najväčšie dánske „liberálne“ noviny „Politiken“ – avšak s obranným propagandistickým zámerom rozhovoru sa premiérka Mette Frederiksenová namiesto toho rozhodla poskytnúť jej rozhovor pre „Berlingske Tidende“, noviny, ktoré sú v Dánsku tradične konzervatívnym podporovateľom armády a obrany.

Premiérka Mette Frederiksenová hlasnejšie ako väčšina lídrov EÚ tvrdí, že „Ukrajina stále môže vyhrať“, tvrdí, že celá EÚ je v smrteľnom nebezpečenstve – v podstate dánska premiérka Mette Frederiksenová hovorí Dánom, že sa musia vzdať sociálnych dávok, aby mohli platiť za nesmiernu militarizáciu Dánska.

Úroveň dánskeho povzbudzovania a popierania reality práve v čase, keď NATO prehráva vojnu na Ukrajine, je ohromujúca – nemala by však byť prekvapením.

Dánsko lojálny vazal

Dánsko „dodalo“ najvyšší počet mŕtvych vojakov v pomere k veľkosti jeho populácie v Afganistane. Dánsko sa podieľa na americkom elektronickom špionáži európskych spojencov, vr. Nemecko.

Keď chceli USA ukryť jedného zo Saddámových generálov , Dánsko na tento účel poskytlo dedinu. Keď CIA chcela hostiteľskú krajinu pre televíznu činnosť teroristickej skupiny „arabskej nezávislosti“ pôsobiacej v Iráne, Dánsko poskytlo dokonalé krytie.

Dánsko má všetok podmorský dozor okolo ostrova Bornholm, kde neďaleko sabotovali Nordstream. Každý pohyb krabov alebo sleďov je monitorovaný – Dánsko bolo spolupáchateľom. Kritik francúzsky analytik Emmanuel Todd považuje Dánsko za šiesteho člena americkej špionážnej siete „Five Eyes“.

Napriek tomu, že ho za nitky zaťahujú washingtonské neokonzervatívne kruhy, Dánsko so svojím sociálnodemokratickým imidžom dokáže udržať klamstvo svojho imidžu morálky. Na „globálnom juhu“ sú mnohí stále oklamaní imidžom Dánska „robiť dobro“. Ale nedajte sa pomýliť.

Dánsko je jedným z najdôležitejších a 200% kontrolovaných aktív USA. Nie kvôli veľkosti Dánska , ale práve kvôli „morálnemu“ imidžu Dánska a predovšetkým všeobecne neuznávanej úlohe, ktorú hrá Dánsko pre USA.

Toto siaha 80 rokov dozadu, keď USA chceli útočnú raketovú základňu na odpálenie jadrových rakiet na Rusko (vtedy Sovietsky zväz), Dánsko na tento účel ochotne poskytlo územie Grónska – napriek tomu, že Dánsko sa oficiálne vždy vyhlasovalo za štát „bez jadrových zbraní“. “. Toľko o dánskom pokrytectve „hovor mier – konaj vojnu“.

Karsten Riise

O autorovi: Karsten Riise je magister vied (Econ) z Copenhagen Business School a má vysokoškolské vzdelanie v odbore španielska kultúra a jazyky na Kodanskej univerzite. Je bývalým senior viceprezidentom a finančným riaditeľom (CFO) Mercedes-Benz v Dánsku a Švédsku. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d