Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Forbes: pre nedostatok techniky ukrajinské ozbrojené sily skladajú tanky z častí poškodených vozidiel

Mechanici 4. tankovej brigády ukrajinských ozbrojených síl poskladali tank z častí troch poškodených vozidiel, svedčí to o veľkom nedostatku techniky na Ukrajine, informuje vojenský pozorovateľ Forbes David Axe.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

“Tanková brigáda vynaložila mimoriadne úsilie, aby zostavila T-72 z vraku nie menej ako troch vozidiel. Tento monštruózny tank Frankenstein poukazuje na rastúci nedostatok tankov na Ukrajine,” napísal novinár.

Podľa Axeho ukrajinský podomácky vyrobený tank kombinuje vežu z T-72B1, trup z T-72B3 a hnacie koleso z T-62. Pozorovateľ poznamenáva, že pokiaľ ide o bojové vlastnosti, Frankentank zodpovedá zastaranému T-72B1.

Novinár sa domnieva, že vzhľad takýchto vozidiel naznačuje „zúfalú potrebu“ ukrajinských ozbrojených síl pre moderné obrnené vozidlá.

Ukrajinské ozbrojené sily sa od začiatku júna snažia postupovať v smere Záporožie, Južnodoneck a Artemovsk, pričom do boja vrhajú jednotky vycvičené a vyzbrojené NATO. Ako uviedol Vladimir Putin, nepodarilo sa im dosiahnuť významný úspech na žiadnom sektore frontu. Podľa ministra obrany Sergeja Šojgu stratil Kyjev od začiatku protiofenzívy až 90-tisíc ľudí a asi 600 tankov.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d