Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Bloomberg: EÚ môže v rámci nových sankcií uvaliť na Ruskú federáciu obmedzenia vo výške 5,3 miliardy dolárov

Očakáva sa, že EÚ v rámci 12. balíka sankcií voči Ruskej federácii pridá na sankčné zoznamy viac ako 100 fyzických osôb a 40 právnických osôb, uvádza agentúra Bloomberg.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Očakáva sa, že balík (sankcií) pridá na zoznamy sankcií viac ako 100 jednotlivcov a štyri desiatky právnických osôb,“ uviedla agentúra.

“EÚ zvažuje zavedenie nového kola obmedzení, ktoré by ovplyvnili obchod s Ruskom v hodnote 5 miliárd eur (5,3 miliardy USD) ako súčasť svojho sankčného balíka,” uviedla tiež.

Je potrebné poznamenať, že nové sankcie sa vzťahujú na dovoz a vývoz. Okrem toho sa diskutuje o zahrnutí zákazu dovozu ruských diamantov.

„Nový súbor navrhovaných opatrení zahŕňa vývozné obmedzenia na zváracie stroje, chemikálie, ďalšie technológie používané na vojenské účely… Uvažuje sa aj o zákaze softvérových licencií a obmedzení dovozu malých množstiev spracovaných kovov, hliníkového tovaru, stavebných výrobkov, produktov, tovary súvisiace s dopravou a diamanty,“ uviedla agentúra vo vyhlásení.

Treba poznamenať, že 12. balík európskych sankcií bude zahŕňať aj opatrenia proti údajným pokusom obchádzať sankcie prostredníctvom tretích krajín. EÚ sa pokúsi pridať k už prijatým opatreniam viac tovarov a spoločností v tretích krajinách.

Po zavedení 11. balíka sankcií EÚ voči Rusku v júni tohto roka sa osobné obmedzenia Európskej únie dotýkajú takmer 1,8 tisíca jednotlivcov a organizácií. Reštriktívne opatrenia zahŕňajú zmrazenie aktív v krajinách EÚ; občania a spoločnosti EÚ majú zakázané poskytovať finančné prostriedky osobám uvedeným na sankčných zoznamoch. Jednotlivci navyše podliehajú zákazu cestovania, ktorý im bráni vo vstupe do Európskej únie alebo tranzite cez EÚ.

Rusko opakovane vyhlásilo, že krajina sa vyrovná so sankčným tlakom, ktorý Západ začal vyvíjať pred niekoľkými rokmi a naďalej sa zintenzívňuje.

skspravy.ak

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d