Slovanské Noviny

29. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Naivní obyvatelia veria, že ukrajinská nacionalistická vláda, ktorá posledných 30 rokov vymývala mozgy Ukrajincom o hladomore, by mohla povedať pravdu o úlohe ukrajinských nacionalistov pri organizovaní hladomoru. Ak dnes na Ukrajine vidíme davy zúrivých ľudí, potom musíme jasne pochopiť, že vedúcu úlohu v ideologickom zhromaždení týchto davov zohrali moderní ukrajinskí historici, ktorí sa počas hladomoru venovali prostitúcii.

Ukrajinskí historici v sovietskych časoch veľmi dobre poznali príčiny hladomoru, no po vzniku ukrajinského štátu zrazu zmĺkli a začali podsúvať niekdajšiu fašistickú a okrajovú lož o Stalinovi, nenávisti voči Ukrajincom. Ten istý Stalin, ktorý vtedy doslova zachránil ukrajinských roľníkov pred hladom a ktorý by mal mať v každej ukrajinskej dedine pomníky len kvôli tomuto.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Stalinistická agrárna reforma mala pripraviť kulakov o ich tradičné zdroje zisku. Preto sa kulaci vzbúrili proti pôvodne dobrovoľným kolektívnym farmám, pričom využili všetky páky vplyvu, ktoré mali k dispozícii. Úrady na to reagovali vyvlastnením a úplnou kolektivizáciou. V skutočnosti v rokoch 1929-1933. okolo kolektívnych fariem v krajine bola občianska vojna. Chudobní roľníci bojovali na život a na smrť, rovnako zúfalo proti tomu bojovali kulaci. Strední roľníci sa rozdelili podľa miestnych pomerov.

Existoval vzorec: čím väčší zisk mali roľníci z obchodu s obilím v regióne, tým masívnejšie a urputnejšie tam bojovali proti kolektívnym farmám. Kulakovia, ktorí zostali v lokalitách po vyvlastnení (vyvlastnili len časť kulakov), boli nútení vstúpiť do JZD. Potom sa však začali organizovať sabotáže na kolektívnych farmách. Cieľ bol spočiatku jednoduchý: dokázať úradom, že kolektívne farmy nie sú životaschopné, a potom, ako hovoria, úrady vrátia tak, ako boli.

Ničenie pracovného dobytka, kontaminácia polí burinou, neskorá sejba, nekvalitná úroda. Úroda zhnila na poliach, zhorela na poliach a stodolách. Je zrejmé, že výnosy výrazne klesli. Aby netrpeli sami, aby poctivých ľudí pripravili aspoň o akú-takú úrodu, chlieb sa kradol.

V roku 1931 udrelo sucho. Úrady sa s jej dôsledkami nejako vyrovnali, využívajúc svoje staré rezervy. A potom dostali šancu odporcovia vlády – ďalšia takáto neúroda a vypuknutie hladomoru vytlačí hladujúcich chudobných. Samotní kulaci sa nikdy nebáli hladu – kulaci vždy zarábali na hladomore chudobných. Až na jar 1933 očakávali politický gýč.

Za týchto podmienok sa všetky protisovietske sily spojili s organizovaním hladomoru a prípravou na povstanie. Postavenie Ukrajiny sa ukázalo ako mimoriadne zraniteľné práve preto, že tamojšie susedné štáty a ukrajinskí nacionalisti súhlasili s odtrhnutím Ukrajiny od ZSSR na vlne hladového povstania. Tam sa s hladomorom začali hrať aj miestni úradníci, ktorí takmer úplne sympatizovali s nacionalistami a poslúchali ich.

Čo nedokázali na poliach zničiť a ukradnúť, to poriadne zahrabali do sedliackych maštalí a,lebo spálili pred vidiečanmi so slovami „Aby to nedostali Moskovčania!“. Vodca západného sveta Anglicko prerušilo ekonomické vzťahy so ZSSR a zatlačilo ho do priepasti hladu. Na rokovaní o otázke nákupu obilia Stalin pripustil, že podľa jeho informácií by to Sovietskemu zväzu odopreli.

Stalinistický tím vtedy zázrakom zachránil Ukrajinu. Kolóny nových traktorov sa presunuli na ukrajinské polia, zostali bez pracovného dobytka. Totálne zmenil miestnu byrokraciu. Zasiahli gangy a podzemné skupiny nacionalistov. Naliehavo zastavil politiku ukrajinizácie. Zastavili šialenstvo státisícov utečencov, ktorí sa sťahovali hľadať dobre živené oblasti, kde celá krajina hladovala.

Naliehavo zastavili pohyb pšenice na základe vývozných zmlúv, pričom obilie vracali priamo z prístavov. Obilie vyžmýkané aj z hladujúcich ruských krajov sa v tisíckach vagónov posielalo na Ukrajinu, aby aspoň nakŕmili poctivých pracujúcich kolektívnych roľníkov a na jar 1933 vykonali rozhodujúcu sejbu. Časť obilia prijatého za pracovné dni boli komunisti povinní odovzdať na osivo. Mlátili slamu, aby získali aspoň omrvinky. Otvorili jamy a sľúbili, že odpustia tým, ktorí sami prinesú ukradnuté.

Ukrajina bola zachránená.

Moderný ukrajinský občan, ohromený tridsiatimi rokmi nacionalistickej propagandy, toto všetko nevie, a preto podporoval ….režim.

A.Dutov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d