Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Poslúžila im na to národná púť k Sedembolestnej Panne Márii a svätá omša v Šaštíne. Dokonca sa tam vyrojili aj progresívne osy, a nielen telom, ale aj „duchom“. Takto ich pomenoval môj silno veriaci známy, keď medzi nimi sedel. Ich „hlava“ okamžite citlivo vnímavo vyzvala na „prekonávanie rozdielov“ v dobe, ktorá „je rozhádaná“.

Ó, aké ukážkovo farizejské! Určené asi len pre tých, čo majú polčas rozpadu pamäti tri sekundy. Progresívne prekrútiť fakty, z páchateľa vyrobiť obeť, vzbudiť pocit viny a umyť si ruky ako Pilát.

Kto tu doteraz rozoštvával národ?

Kto tých druhých, s opačným názorom označoval za dezolátov, opice, ruských trolov? Kto tu nálepkuje „extrémistami, nacionalistami, fašistami…“? Kto tu mláti na ulici dôchodcov? Kto delil spoločnosť na pandemicky „zodpovedných“ a „antivaxerov“, ktorí budú „kvičať ako svine na bitúnku“?

Nemalo náhodou Progresívne Slovensko, z ktorého vzišla hlava farizejstva už v minulých voľbách rozoštvávajúci slogan „mladá sila do nich?“ Do koho? Nie náhodou do tých „druhých“? A dnes opäť pokračujú v delení spoločnosti s generačným konfliktom o „budúcnosti“… A nie je náhodou empirickou aj sociálnou, morálnou, aj civilizačnou jednotou holistický celok – minulosti, prítomnosti a budúcnosti?

Nebola to náhodou hlava štátu, ktorá povedala, že „nerozumie tomuto národu“ a dnes volá po Slovensku s „jedným národom… a národnostnými menšinami?!“ Ktorým? Tomu, ktorému nerozumie, alebo nejakým iným?

Strata pamäti?

To akože máme mať, my Slováci, amnéziu pamäti? A práve teraz, pred voľbami, keď liberálny progresivizmus a matovičovský populizmus s ideologickou indoktrináciou a honom na opozičné čarodejnice rozvrátil spoločnosť, ktorá chce zmenu politiky, aj geopolitiky, prichádza hlava progresívneho farizejstva s apelmi na falošnú jednotu len, aby v ľuďoch otupila ich odhodlanie urobiť konečne poriadok v republike, lebo vnímajú, čo spôsobila tá vládnuca cháska? Tí, ktorí citlivo vnímavo viac ako tri roky riešili problémy a „pomoc“ tým cudzím a druhým?

Aký prehľadný krok (p)rezidentky v snahe zvrátiť nastavenie Slovákov pred voľbami.

A že vraj nepomáha nikomu vo voľbách! Ale veď my vieme ešte čítať medzi riadkami, aj tieto „posolstvá“, nielen tie farizejské.

Nuž veru nie, vážená hlava štátu na americkom krku, teraz nie je ten pravý čas na prekonávanie rozdielov a jednotu, pretože voliči už vidia kvalitatívne rozdiely medzi farizejmi a vlastencami.

Darmo sa skrývate za Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska. Jej syn totiž práve na túto situáciu, ktorú zažívame, povedal, že neprišiel na svet priniesť pokoj, ale meč. Pretože pokiaľ ide o pravdu, pravda neprináša pokoj, ale meč, lebo pravda oddeľuje zrno od pliev, skutočnosť od propagandy, dojmy od pojmov a farizejov od skutočne veriacich (v pravdu).

Preto Ježiš aj dodal, že prišiel „oddeliť syna od otca a dcéru od matky a nevestu od svokry…lebo nepriateľmi človeka, budú jeho domáci“ (Matúš 10).

To, po čom teda volá hlava štátu na sorošovskom krku nie je kresťanské, ale farizejské. Ona totiž už tuší, že prichádza čas zúčtovania s „nehodnými správcami“ našej národnej, slovenskej „vinice“.

Všetko pod nebom má totiž svoj čas a správnu chvíľu:  je čas narodiť sa a čas zomrieť, čas sadiť a čas vytŕhať, čo bolo zasadené. Tentoraz sa blíži čas vytrhať zlú burinu, ktorá zaprasila Slovensko. Farizejskému apelu, „všetci sme burina“, predsa už nik súdny uveriť nemôže.

Rafael Rafaj

facebook/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: