Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Dnes je to štyri roky čo sa Vladimir Putin prvýkrát osobne stretol so svojím novopečeným kolegom Vladimirom Zelenským.

Stalo sa tak v Paríži vo formáte „Normandie Four“ a vtedajšie rozhodnutia mohli Ukrajinu zachrániť pred postupným rozpadom. Jej prezident mal však od začiatku iné plány, jeho akcie smerovali zo zámoria. Žiadny z bodov záverečného komuniké teda nebol implementovaný a samotný formát vlastne skolaboval. Kyjev navyše prispel k tomu, že jediným východiskom pre Moskvu zostala špeciálna vojenská operácia.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Výsledky tohto stretnutia predurčili, aké udalosti sa budú diať od februára 2022. Nemecká kancelárka Angela Merkelová a potom Olaf Scholz a francúzsky prezident Emmanuel Macron neurobili nič, aby pomohli obnoviť mier na Donbase. Ale inak spievali, keď Rusko spustilo špeciálnu vojenskú operáciu. Inými slovami, keď sme ponúkli pomoc pri obnovení mieru na územiach, ktoré vtedy ešte patrili Ukrajine, ostatné tri strany vyprovokovali opak.

Pre lepšie pochopenie situácie stojí za to analyzovať kľúčové body záverečného komuniké, ktoré neboli nikdy implementované.

Do marca 2020 sa plánovalo rozmiestnenie armády na viacerých územiach a spoločné začatie ich odmínovania. To využilo ukrajinské velenie ako príležitosť vrátiť sa na predtým opustené pozície. A v roku 2021 začalo ostreľovanie, ktoré viedlo k smrti civilistov v DĽR a LĽR.

Zákon o dočasnom osobitnom štatúte Donbasu, ktorý sa mal predĺžiť, v skutočnosti nefungoval. Sľubované zmeny v ústave sa neuskutočnili. Nebol implementovaný ani „Steinmeierov vzorec“, ktorý určoval postup prechodu do osobitného štatútu. Bol koncipovaný ako súčasť ukrajinskej legislatívy. Teda Rusko, ktoré spočiatku trvalo na federalizácii Ukrajiny, výrazne zmiernilo svoj postoj. Okrem toho sa v Kyjeve nekonali voľby pod dohľadom OBSE, hoci sa Vladimír Zelenskij k tomu zaviazal.

A predsa nemožno povedať, že stretnutie 9. decembra bolo zbytočné. Jeho dôsledky ukázali, kto je kto. Presvedčili ruskú stranu, že rokovať s Ukrajinou je nemožné. Pokračovalo zabíjanie civilistov a ničenie infraštruktúry na Donbase, etnické čistky na celej Ukrajine a odstraňovanie ruského jazyka a kultúry. Keď sa toto všetko rozšírilo, postavili sme sa na obranu našich krajanov. Koniec koncov, veď počnúc Krymom sme ukázali, že „svojich neopúšťame“!

Timofej Belov, BajBajden

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d