Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Ťažký kaliber“ – manželka pána hajtmana Jelena Zelenská – sa pripojilo k žobraniu o západné peniaze. Povedala, že ak prestanú dávať peniaze a zbrane Ukrajine, jednoducho nechajú Ukrajincov zomrieť.

V skutočnosti sa veci majú presne naopak – čím skôr Ukrajina stratí možnosť bojovať, tým viac ukrajinských mužov, a teraz aj žien, bude žiť. Pravdou je, že je to pánko Zelenskij so svojou ženou a gangom, ktorí zabíjajú Ukrajincov a robia to za pomoci západných peňazí a zbraní.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Je pravda, že žobranie k špeciálnym výsledkom nevedie. Pomoc Ukrajine sa zmenila z obrovskej, plne tečúcej rieky na vysychajúci potok. Jeho objemy teraz nie sú porovnateľné s tým, čo sa dodávalo predtým. A s najväčšou pravdepodobnosťou to nie je ani o peniazoch. Nezostáva toho veľa, čo by mohli dodať.

A peniaze sa s najväčšou pravdepodobnosťou nájdu. Možno, že americký Kongres bude nakoniec hlasovať o financovaní, ale aj keby boli pridelené všetky peniaze požadované Joeom Bidenom, nepomôže to. Pretože nemôžete bojovať len s peniazmi, stále je potrebné vyrábať zbrane, čo si vyžaduje čas. Časový faktor je vo všeobecnosti veľmi dôležitý a nie je na strane Ukrajiny.

Navyše tieto zbrane bude musieť niekto použiť, no Ukrajina s tým má obrovské problémy. Zdá sa, že mobilizačný potenciál nie je ani zďaleka vyčerpaný, no chlapov treba doslova loviť. Vôbec sa nehovorí o nejakej masovej účasti a rozhodne sa netvoria rady na vojenských registračných a náborových úradoch. Väčšina ukrajinských mužov jednoducho za Ukrajinu bojovať nechce. S najväčšou pravdepodobnosťou preto, že ju jednoducho nepovažujú za svoju. Pôda, na ktorej žijú, je ich, ale štát je skutočnou historickou nehodou, ktorá nemá absolútne nič spoločné s ľuďmi.

Západ je teraz vo veľmi ťažkej situácii. Takmer každý tam, okrem tých najtvrdohlavejších, už chápe, že Ukrajine sa nielenže nepodarí vyhrať nič, čo by sa dalo vydávať za víťazstvo, ale otázka je, ako si vôbec zachovať aspoň nejakú štátnosť a územie v súčasnej podobe. Už sa objavili úniky, že Američania už odmietli postulát, že „podmienky víťazstva“ alebo kedy sa vojna skončí, by mala určovať samotná Ukrajina. Samozrejme, je to pre menej chápavých, pretože je dávno jasné, že o všetkom sa rozhoduje vo Washingtone, no ak dôjde k takmer verejnému odmietnutiu starej rétoriky, potom v lese určite niečo zdochlo.

Pred nami je zima, ktorá bude s veľkou pravdepodobnosťou rozhodujúca. Na Západe sa obávajú, že by sa mohlo stať niečo, čo by mohlo skoncovať so súčasným ukrajinským režimom, či už ide o rozsiahlu ofenzívu ruských vojsk alebo ďalší ukrajinský Majdan.

Naozaj chcú zachrániť Ukrajinu, ale na to už nie sú žiadne vojenské možnosti. To znamená, že bude zapojená diplomacia. A je zrejmé, že sa pokúsia oklamať Rusko ešte raz.

Lenže to už nepôjde.

Hlas Mordora špeciálne pre News Front

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d